Joomla 3: po aktualizaci zmizely záložky v článcích, menu, modulech

Aktualizovali jste na nejnovější verzi redakčního systému Joomla! a teď se nedostanete do dalších záložek u článků, položek v menu, modulech a administrace se celkově chová zvláštně, i když front-end webu běží. Možná neproběhla aktualizace úplně v pořádku. V tomto článku Vám poradím, jak problém vyřešit.

Setkala jsem se s tímto problémem při aktualizaci z Joomla 3.7.2 na verzi 3.7.3, když jsem aktualizovala web přímo pomocí aktualizační komponenty v administraci. Spustila se klasicky Akeeba Backup, která automaticky zálohuje stávající verzi webu předtím, než dojde k aktualizaci, a poté jsem namísto probíhající aktualizace viděla obrazovku, že se stále čeká na aktualizaci a nic se nedělo. U některých webů mi dokonce vyskočil tento dialog (ERROR: Could not open ...administrator/components/com_admin/script.php for writing.):

com admin script

Zkoušela jsem problém vyřešit aktualizací přes FTP - tj. z webu Joomla.org jsem si stáhnula aktualizační balíček, ten rozbalila a nahrála do rootu instalace Joomla přes FTP. Pak jsem šla do Rozšíření - Správa rozšíření - Databáze a tam kliknula na tlačítko "Opravit". 

V některých případech to problém vyřeší. Pokud ne, jde třeba, abyste šli do Ovladacího panelu Joomla! a v levém menu dole kliknuli na nápis Vaše instalace Joomla! je aktuální. Tím se dostanete k možnosti přeinstalace. Klikněte na "Zkontrolovat aktualizace" a pak, když vám vyskočí následující možnost, klikněte na tlačítko "Přeinstalovat soubory jádra Joomla!"

preinstalovat joomla

Nyní by měla aktualizace proběhnout už v pořádku a poté by se vám měly záložky vrátit.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail