Po migraci webu v Joomla! nelze uložit kategorii

Migrovali jste webové stránky v Joomla! na novější verzi pomocí komponenty VM Migrator nebo jiné a ačkoliv se kategorie převedly, nyní Vám nejde vytvořit nová kategorie, protože chybí nadřazená položky root (v angličtině by se vám u kategorie první úrovně měla zobrazovat jako nadřazená -no parent- a češtině -žádné nadřazené-) a místo toho se vám zobrazuje select an option? Logicky pak nejde kategorie uložit. V tomto článku vám poradíme, jak tento problém vyřešit.

Zdá se, že jde o chybu v migrační komponentě, kterou jsem reportovala a snad ji brzy opraví. Každopádně aktuálně problém vyřešíte takto:

1. Přes PhpMyAdmin se přihlaste do databáze a přes záložku SQL spusťte tento příkaz:

INSERT INTO `#_categories` (`id`, `asset_id`, `parent_id`, `lft`, `rgt`, `level`, `path`, `extension`, `title`, `alias`, `note`, `description`, `published`, `checked_out`, `checked_out_time`, `access`, `params`, `metadesc`, `metakey`, `metadata`, `created_user_id`, `created_time`, `modified_user_id`, `modified_time`, `hits`, `language`, `version`) VALUES
(1, 0, 0, 0, 10000, 0, '', 'system', 'ROOT', 'ROOT', '', '', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', 1, '{}', '', '', '{}', 42, '2011-01-01 00:00:01', 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, '*', 1);

Místo křížku u #_categories doplňte vaši přeponu tabulek.

Tím se v tabulce přidá řádek s hodnotou ROOT, který slouží jako nadřazená kategorie pro vytváření kategorií v různých komponentách, ale i kategorií obsahu.

Podrobnější informace najdete v angličtině v tomto článku.

 

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail