CS | EN

Tipy pro SEO a jak tvořit webové stránky v Joomla! a WordPress

petra procházková

Vítejte na našem blogu!

Naleznete zde nejen užitečné tipy a rady pro tvorbu webových stránek a eshopů v redakčním systému Joomla! a jeho rozšíření VirtueMart, ale i obecné rady pro SEO - optimalizaci webů a eshopů pro vyhledávače, copywriting, PPC, správu sociálních sítí atd.

Nenechte si ujít naše další rady a návody!

Sledujte tým StaWEBnice na sociálních sítích jako je Facebook nebo Google Plus! Chcete názornější návody? Staňte se odběratelem našeho kanálu na Youtube!

Facebook StaWEBnice Twitter StaWEBnice Google+ StaWEBnice Youtube StaWEBnice

 
migrace joomla 5

Jak bezpečně aktualizovat Joomla 4 na Joomla 5?

Máte webové stránky na Joomla 4 a zaznamenali jste, že je již dostupná verze Joomla 5? Váháte, zda a kdy začít s aktualizací? V tomto článku vám poradím, jak na to.

Expects exactly 3 arguments when argument #3 ($expires_or_options) is an array

Error: setcookie(): Expects exactly 3 arguments when argument #3 ($expires_or_options) is an array

Aktualizovali jste svůj mnohojazyčný web na verzi Joomla.  4.3.0 a nyní vám na české jazykové verzi vyskakuje chyba setcookie(): Expects exactly 3 arguments when argument #3 ($expires_or_options) is an array? Vězte, že nejste sami, a my pro vás máme návod, jak tento problém opravit.

WordPress: jak nastavit adresu homepage

WordPress: jak nastavit adresu homepage (bázovou URL)

Máte na WEDOSu webové stránky v redakčním systému WordPress a když kliknete na odkaz na úvodní stránku nebo logo, tak se adresa zobrazí ve formátu http://vasedomena.cz/domains/vasedomena.cz V tomto článku vám poradím, jak tento problém opravit.

Falang přepínač jazyků Joomla!

FaLang: jak vytvořit přepínač jazyků s kódy jazyků

Provozujete mnohojazyčný web v redakčním systému Joomla! nebo vícejazyčný eshop? Možná jste už slyšeli o komponentě FaLang, která slouží k uživatelsky příjemnějšímu překladu obsahu webu nejen pro Joomla!, ale i WordPress, Divi a Elementor. V tomto článku vám poradím, jak nastavit FaLang v Joomla! tak, aby místo vlajek nebo selectu šly jazyky přepínat jednoduchými textovými odkazy s kódy jazyků.

závorky u ceny dopravy a platby

VirtueMart 3: jak odstranit závorky u ceny dopravy a platby

Internetový obchod VirtueMart ve svém výchozím nastavení vkládá na košíku ceny dopravy a platby do závorek a před ně vkládá slovo poplatek. Obvykle je to jedna z prvních věcí, které na eshopech pro své klienty měním. V tomto článku vám poradím, jak odstranit nejen text "poplatek", ale také závorky kolem cen za dopravu a platbu.

publikum v Google Analytics 4

Google Analytics 4: Jak vytvořit nové publikum

V nové službě Google Analytics 4 si můžete vytipovat skupiny návštěvníků svého webu nebo mobilní aplikace podle určitých parametrů, které si určíte sami. Tyto pak můžete sledovat odděleně a vyhodnocovat jejich chování. V tomto článku si povíme, jak takové publikum v Google Analytics 4 vytvořit.

aktualizace google analytics

Google Analytics 4: jak aktualizovat váš Universal Analytics na Google Analytics 4

Pokud máte na webu implementovanou starší verzi Google Analytics a rádi byste využívali funkce nových Google Analytics 4, nemusíte skript nahrazovat novým, abyste nepřišli o historická data, ale stačí jej zaktualizovat. V tomto článku vám poradím, jak zaktualizovat Universal Analytics na Google Analytics 4, resp. jak si zachovat původní GA a přidat k nim další nové funkce, které nabízí Google Analytics 4.

řazení produktů v kategorii eshopu VirtueMart

VirtueMart 3: řazení produktů v kategorii

Eshop VirtueMart nabízí celou řadu možností, jak řadit produkty v kategorii. V tomto videu vám ukážu, jak nastavit vlastní řazení produktů v kategorii eshopu VirtueMart - tedy jak určit řazení produktů pro každou kategorii eshopu zvlášť.

eshop virtuemart upload fotek

VirtueMart 3: jak nahrávat více fotek k produktu najednou

Provozujete-li eshop na systému VirtueMart, pak vás možná trápil fakt, že jste obrázky k produktům museli nahrávat jeden po druhém (pokud jste nevyužívali možnosti automatického importu produktů do eshopu). Nyní mám pro vás uživatelsky příjemnější řešení - díky rozšíření Virtuemart Multiple Images Upload Plugin nahrajete více obrázků k produktu najednou.

paypal platba selhala

VirtueMart 3: změna v Paypal pluginu

Pokud ve svém eshopu VirtueMart využíváte Paypal plugin, mám pro vás důležité upozornění. Je třeba změnit výchozí nastavení platebního pluginu Paypal ve VirtueMartu, jinak by některé platby nemusely projít. V tomto článku se dozvíte, co konkrétně je třeba přenastavit.

Google Analytics 4

Google Analytics 4: jak vytvořit účet a přidat na web sledování

 Tento návod je určen pro úplné začátečníky - kteří poprvé vytvářejí účet v Google analytics, nebo pro ty, kteří chtějí vidět, co se v tomto ohledu změnilo s příchodem Google Analytics 4. Dozvíte se nejen jak pod vaším Google účtem vytvořit účet pro správu Google analytics, ale i jak v jeho rámci vytvářet uživatelské účty a jak do nich přidávat webové stránky /aplikace atd./.

Google analytics 4

Rozdíl mezi Universal Google Analytics a novým Google Analytics 4

V říjnu 2020 představil Google novou verzi Google Analytics 4. Pokud jste od té doby nepřidávali do Google analytics nový web, možná jste si toho ani nevšimli, protože weby s původní verzí vidí stále starší uživatelské rozhraní. Dnes vám představím nové Google analytics 4 a řekneme si, v čem je rozdíl oproti těm původním.

Podkategorie

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků