CS | EN

Do you want a SEO-optimized website or eshop?

We'll create for you a website or online store (eshop) that will not only look great, but will actually bring you new customers

Websites and online stores for startup businesses

Are you setting up a business, need new website, to let potential customers know you're here, or an eshop where you could sell your goods, but you don't want to invest tens of thousands into a new web right from the start? You're in the right place!

We'll arrange everything for you - webhosting, domain registration, complete seo optimized website including Google Analytics, PPC campaigns on Facebook, Adwords or Sklik and linkbuilding.

SEO optimization of websites and eshops

Do you already have a website or eshop that does not perform too well? We'll help you optimize your website for search engines such as Google and raise the conversion of your website by optimizing its usability.

Don't you like texts on your website, or are they not unique? We'll rewrite your website from scratch and create quality seo optimized content that will get you to the top positions on search engines for all important keywords. We offer professional copywriting in Czech, English, Spanish and other languages.

Check out some of our websites

responsive website Joomla!

Ask for a price quote

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků