CS | EN

O projektu StaWEBnice

Nikdo učený z nebe nespadl... i my jsme někdy začínali.

Začátky v Xacti aneb doba kamenná

Úplné počátky našeho projektu sahají až do roku 2005, kdy jsem po úspěšném dokončení studia práv nastoupila do svého prvního zaměstnání - americké IT firmy Xacti. Mým šéfem a velkým Guru se stal Dušan Šenkypl, který firmu založil, a později opustil, aby se mohl věnovat vlastnímu novému projektu ePojištění. Ačkoliv jsem tehdy nastoupila coby Office manager a copywriter, protože Dušana bůhvíproč zaujaly moje anglické marketingové texty, prošla jsem si během 5 let ve firmě celou řadou pracovních pozic. Práce pro právníka u nás ve firmě příliš nebylo. Ačkoliv s dojetím vzpomínám na své vyhrané odvolání, když nám krajský soud zamítl na poprvé návrh na zápis vedoucícho odštěpného závodu do Obchodního rejstříku  nebo licenční smlouvu pro Spyware Terminator...

A musím říct, že jsem se díky Dušanově metodě "hoď do vody, ať si zaplave", naučila v Xacti hrozně moc. Jeden den mi poslal odkaz na Google Adwords a řekl mi: "Prostuduj si to, od zítřka to budeš dělat", a za nedlouho jsem školila celý marketingový tým, který měl na starosti PPC kampaně. Podobně to fungovalo se vším. Nainstaluj si Microsoft Project, od zítřka budeš plánovat práci grafikům...

Práce design managera mě moc bavila, protože jsem měla příležitost pracovat se skvělým týmem kluků. Prostě jsem se nenudila :-) A musím říct, že Dušan byl jediný z mých šéfů, který měl dokonalý přehled o tom, co jsem dělala. Uměl mě zdrbnout i pochválit. A dodnes jsem mu za to vděčná. Naučila jsem se od něj vše, co jsem potřebovala...

Začínala jsem jako copywriter, později mi přibyl HR management, a když nás opustil šéf grafiků, přibyl mi k mé dosavadní práci i project management oddělení designu. V samotných začátcích jsem měla na starosti i project support management, kde jsem nastavovala procesy podpory našich softwarových a webových projektů. Část svých činností, zejména v oblasti administrativy jsem časem předala jiným lidem, ale sama jsem se posunula do oblasti project managementu, kdy jsem dostala na starosti své vlastní projekty. Jako pravá ruka ředitele jsem fungovala až do svého odchodu na mateřskou na konci roku 2009.

Mé první webové stránky - Bizy-bee.com

Už při své práci v Xacti jsem začala tvořit své první webové stránky - můj blog Bizy-bee.com. Byla to zpočátku spíš taková moje tělocvična SEO optimalizace, a v době, kdy tu nikdo SEO copywriting nedělal, se mi báječně dařilo umísťovat se s články o těhotenství na prvních příčkách ve výsledcích vyhledávání Google. Svého času můj blog navštěvovalo 1000 lidí denně. Dnes už je to něco kolem 400 unikátních návštěvníků denně, ale také už nemám moc času psát, a proto jsem pověřila psaním článků zbývající členky svého týmu - Bětku Ďáskovou, Denču Hejnovou a Terezku Adamcovou. 

V roce 2010, stále ještě na mateřské dovolené, jsem se rozhodla začít se živit tvorbou webových stránek. Obeslala jsem své přátele s hromadným emailem, zda někdo nepotřebuje vytvořit webové stránky. A hned se ozvali první zákazníci - Viktor Šulc a MODEST Trade, Martin Přehnal a Sebimoto. A časem se jejich okruh značně rozrostl jak o jejich známé, tak o úplně cizí lidi, kteří si mě našli na internetu.

Už na to nejsem sama...

Zhruba v roce 2013 už toho začalo být na mě tolik, že jsem se rozhodla rozšířit tým a oslovila své dobré kamarádky Bětku a Denču, které také byly na mateřské. A tak jsem je zasvětila do tajů SEO copywritingu. V roce 2015 k nám přibyla i Terezka a Lukáš. A tak to spolu táhneme už několik let. Myslím, že klíčové je vybrat si  opravdu spolehlivé a šikovné lidi do týmu. A v tom jsem měla myslím šťastnou ruku.

Spolu s externími spolupracovníky grafiky a kodérem Lukášem Polzerem a programátory Stanem Scholtzem a Davidem Zirhutem nás naše práce neustále baví, a snažíme se ji dělat tak, aby naši zákazníci byli spokojeni a doporučili nás dál. Spolupracujeme i se společností MailKomplet.cz, zabývající se email marketingem, kterou založil můj dobrý kamarád Honza Pukovec, který je také mou velkou inspirací, stále mě něčím obohacuje a vzdělává, a hecuje k lepším výkonům.

V roce 2020 jsme prohloubili naši dosavadní spolupráci s konkurenčním Linelabem, který vede můj nejlepší přítel a parťák a rozšířili portfolio o WordPress.

Své zákazníky známe a máme rádi...

Své zákazníky známe všechny jménem, a jsme tu pro ně 7 dní v týdnu. Snažíme se z nich nedělat hlupáky. Víme, že nikdo učený z nebe nespadl. A kdyby si vše uměli udělat sami, nepřišli by za námi. Když se chtějí učit, zaškolíme je ve správě webu při osobním školení nebo pomocí video tutoriálů. Když chtějí věnovat svůj čas raději svému podnikání, uděláme vše za ně. Nikdy se jim nesnažíme vnucovat nějaký business model, který by jim nevyhovoval.  A myslím, že proto se k nám stále vrací s novými projekty a doporučují nás i svým přátelům. Věříme s nimi v jejich sny, ať už chtějí prodávat žvýkačky, zahradní nábytek, učit lidi cizí jazyky nebo fotit.

Naše práce nás baví. A doufáme, že je to i vidět. :-)

Pokud se Vám líbí naše filosofie, rádi se s Vámi poznáme a vytvoříme web i pro Vás!

Za tým StaWEBnice,

hrajusi

Petra Procházková

zakladatelka projektu StaWEBnice

Jak šel čas...

02. srpen 2005

První práce v oblasti IT

Začala jsem pracovat jako copywriterka a SEO specialistka v americké IT společnosti Xacti CZ.

02. srpen 2005

2006

Design team manager

2 roky jsem řídila tým grafiků.

2008

Marketing manager

Byla jsem pionýrem Adwords ve firmě.

2008

22. září 2008

1. webové stránky

Vytvořila jsem své první webové stránky - blog Bizy-bee.com.

2008

Projektová manažerka

Do svého odchodu jsem působila jako projektová manažerka v Xacti CZ.

2008

2010

Založení StaWEBnice

Během mateřské dovolené jsem založila projekt StaWEBnice.

2013

Denča a Bětka

Tým rozšířily 2 copywriterky - Denisa Licková a Alžběta Ďásková.

2013

2015

Terezka a Lukáš

Do týmu přišla copywriterka Tereza Adamcová a HTML a CSS kodér Lukáš Polzer.

2016

Petra Kocourková

Na podzim tým rozšířila copywriterka a administrátorka eshopů Petra Kocourková.

2016

2018

Dušan Kožíšek

Na jaře se stal členem týmu administrátor webů a eshopů Dušan Kožíšek.

2018

František Harašta

V tentýž rok jsme začali úzce spolupracovat s programátorem a Joomla! specialistou Františkem Haraštou, který je spolutvůrcem Joomla! template editoru Linelabox.

2018

2019

Michaela Bednárovská

Od jara se stará o sociální sítě a PPC našich klientů Míša Bednarovská.

2019

Jiří Dolina

Díky Jirkovi jsme rozšířili portfolio StaWEBnice o WordPress.

2019

2022

Založení společnosti StaWEBnice s.r.o.

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků