Provozujete mnohojazyčný web v redakčním systému Joomla! nebo vícejazyčný eshop? Možná jste už slyšeli o komponentě FaLang, která slouží k uživatelsky příjemnějšímu překladu obsahu webu nejen pro Joomla!, ale i WordPress, Divi a Elementor. V tomto článku vám poradím, jak nastavit FaLang v Joomla! tak, aby místo vlajek nebo selectu šly jazyky přepínat jednoduchými textovými odkazy s kódy jazyků.
Modul FaLang Language Switcher
Pro přepínání jazyků na vašich multijazyčných webových stránkách v Joomla! se využívá modul FaLang Language switcher, který je součástí balíčku FaLang pro Joomla!. FaLang jsem si hodně oblíbila proto, že na rozdíl od standardního nastavení mnohojazyčného webu v Joomla! nemusíte všechno rozkopírovávat pro každý jazyk, takže administrace není tak přehlcená. S profi verzí máte překlady k dispozici u každého článku, položky nabídky a modulu ve formě malého odkazu na editor s kopií výchozího obsahu pro překlad, takže práce s překlady pomocí FaLang je mnohem rychlejší a přehlednější.
Díky barevnému odlišení navíc máte přehled o tom, co už je přeložené a co ne. (červená znamená nepřeloženo nic, zelená - přeložen titulek, alias i obsah, oranžová - přeložena jen část - pokud třeba alias zůstane stejný, i když je přeložen, bude položka oranžová).
Navíc je to rozšíření, díky kterému bude váš eshop VirtueMart konečně opravdu plně multijazyčný (výchozí nastavení VirtueMartu neumí sdružení produktů, takže při změně jazyka na produktu vás hodí do zvoleného jazyka na kategorii, ve které je produkt zařazen, což je dost otrava).
Standardně máte výběr z několika různých nastavení - horizontálního nebo vertikálního zobrazení, použít odkazy ve formě textu nebo obrázky vlajek a tyto zobrazovat buď přímo nebo ve formě rozbalovacího seznamu (select).
Já upřednostňuju jednoduché zobrazení formou textových odkazů vedle sebe, protože jde jednoduše stylovat, nenarušuje vzhled internetových stránek nebo eshopu a šetří místo. Když máte na e-shopu v horní části přepínání měny, jazyka, košík, uživatelské menu a třeba i telefon, pak se každá úspora místa hodí.
Pro zjednodušené zobrazení z našeho obrázku je třeba modul nastavit takto:
Tím to ale nekončí - je třeba ještě titulek jazyka změnit na kódy jazyků:
Jděte do Rozšíření - Správce jazyků - Jazyky obsahu, a změňte titulek na to, co chcete zobrazovat jako odkaz na přepnutí jazyka /v našem případě bude odkaz na němčinu vypadat jako DE
Mohlo by vás také zajímat...
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!