Jak vytvořit eshop na Facebooku?

Facebook již nějakou dobu umožňuje uživatelům Facebookových stránek přidat kartu Obchod a tak spustit snadno a rychle a zdarma svůj vlastní eshop. Je Facebook eshop lepší než klasický eshop jako je například e-shop VirtueMart nebo WooComerce? Jaký je v nich rozdíl a jaké jsou výhody a nevýhody eshopu na Facebooku?

facebook eshop 3

Jak funguje eshop na Facebooku?

V podstatě máte na výběr ze dvou možností - pokud už nějaký online obchod máte, můžou produkty z vašeho Facebook eshopu odkazovat na něj nebo můžete prezentovat svoje zboží na Facebookovém obchodu a zákazníci vás budou kontaktovat formou zpráv.  

Pro koho je vhodný Facebook eshop?

Facebook eshop je řešením, pokud prodáváte pár produktů - např. něco doma vyrábíte - ruční práce, med atd. Není to úplně řešení pro eshopy se stovkami či tisíci položkami zboží, protože do eshopu na Facebooku vkládáte zboží ručně - nemáte možnost automatizovaných importů, a i ceny a sklady musíte aktualizovat ručně.

Výhody eshopu na Facebooku

 • vytvoření Facebook eshopu je zdarma - jediné, co vás to bude stát, je váš čas
 • můžete snadno nabídnout zboží fanouškům své Facebookové stránky

Nevýhody eshopu na Facebooku

 • eshop vám nepatří - jde v podstatě o "pronájem" jako je Shoptet nebo Wix - kdybyste v budoucnu chtěli změnit platformu eshopu, budete muset vše udělat od píky znovu
 • není vhodný pro větší množství produktů, protože vše spravujete ručně - vkládání nového zboží, změny cen, skladové zásoby atd.
 • nemáte možnost pokročilých funkcí jako jsou dynamické XML feedy pro srovnávače zboží
 • nelze provádět automatické importy zboží z XML feedů nebo CSV
 • nelze zboží exportovat do jiného eshopu

Jak založit Facebook eshop?

V první řadě musíte mít Facebookovou stránku - nestačí vám klasický osobní profil na Facebooku. Facebookovou stránku si vytvoříte tak, že v pravém horním rohu kliknete na šipku a vyberete "Spravovat stránky". Tam pak vytvoříte Facebookovou stránku pro vaši firmu.

 1. V pravém sloupci klikněte na položku Obchod (pokud ji tam nemáte, měli byste vidět odkaz Spravovat karty a přidat kartu Obchod tam. Zaškrtněte souhlas s podmínkami a klikněte na tlačítko "Pokračovat".

  facebook eshop

 2. Zvolte si, jakým způsobem chcete svůj Facebook eshop provozovat a klikněte na tlačítko "Pokračovat".facebook eshop 1

 3. Zvolte si měnu pro svůj Facebook eshop.

  facebook eshop 2

 4. Voilá! Váš Facebook eshop je na světě! Nyní můžete začít přidávat produkty kliknutím na tlačítko "Přidat produkt" .

  "facebook

 5. Formulář pro přidání produktu je poměrně jednoduchý a můžete v něm přidat i více fotografií:

  facebook eshop

 6. Takto můžete pokračovat v přidávání produktů:facebook eshop 5

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail