Migrace z Joomla! 1.5 na vyšší verze

Máte webové stránky ve starší verzi redakčního systému Joomla? Ať už jde o verzi 1.5, 1.6, 1.7 či 2.5, z různých důvodů, ať už bezpečnostních nebo jiných, je dobré provést upgrade na novější verzi. Bohužel to není tak jednoduché. Přečtěte si, co vše musíte podniknout, abyste mohli svůj web aktualizovat na vyšší verzi.

1. Převod obsahu ze starého webu

Záleží na tom, z jaké verze na jakou chcete aktualizovat. Vzhledem k tomu, že Joomla 1.5 není již delší dobu podporovaná, těžko se na webu hledají nástroje zdarma, které umožňují migraci na vyšší verzi. Poté, co jsem narazila na pár nefunkčních odkazů, rozhodla jsem se zakoupit komerční řešení - komponentu Migrate me!, která stojí pro jednu doménu 39 liber a pro neomezené množství 59 liber. Pokud chcete převádět jen jeden web, může se to prodražit. Pak se vyplatí obrátit se na nás. Převedeme obsah Vašich starých webových stránek na libovolnou novější verzi Joomla! za pouhých 500 Kč.

2. Změna či úprava šablony

Šablony pro Joomla! jsou zpravidla spjaté s určitými verzemi Joomla!, a pokud přecházíte např. z Joomla! 1.5 na verzi 2.5 či 3, původní šablona nepůjde použít. Budete tedy muset buďto vybrat novou šablonu a prodělat kompletní redesign nebo si vybrat nějakou novější šablonu a tu přizpůsobit původnímu vzhledu. Tyto úpravy vyžadují už pokročilejší znalost Joomla! a CSS. Netroufáte si na to sami? Pomůžeme Vám! Kontaktujte nás a my Vám zpracujeme cenovou nabídku.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail