CS | EN

Jak z obrázku v PNG s transparentním pozadím udělat obrázek v JPG

Při práci s galerií Event Gallery jsme si všimli, že obrázky ve formátu PNG s transparentním pozadím zobrazuje s černým pozadím, což nemusí být vždy žádoucí...Proto si v tomto jednoduchém návodu ukážeme, jak takový obrázek přeuložíme v editoru Paint.net na jpg, například s bílým pozadím. 

Možná si řeknete, že tohle je takový tutoriálek pro úplné amatéry, a on taky je. Ale nikdo učený z nebe nespadl a určitě se najde spousta lidí, pro které to bude úplně nová a fantastická věc. Takže kdo už to umí, pokračuje na další a lepší, a kdo to nikdy nedělal, nechť se pohodlně usadí a sleduje.

Pro začátečníky - výhodou obrázků na transparentním /průhledném/ pozadí je, že je můžete umístit na webu téměř kamkoliv a nebude to vypadat jako pěst na oko - čili, kdybyste měli webové stránky, které mají třeba černé pozadí, a pak vám někdo dal logo na bílém pozadí, po vložení by to vypadalo nějak takto:

pozadi loga

Vedle toho vidíte, že obrázek s transparentním pozadím můžete vložit kamkoliv a zapadne (samo pokud byste toto logo konkrétně dali na černé nebo zelené pozadí, tak se ztratí kvůli nedostatku kontrastu taky - pro názornost jsem tedy zvolila pozadí šedé).

A teď už se podívejte na to, jak pomocí editoru Paint.net (ale umí to jakýkoliv editor, který pracuje s vrstvami, např. Adobe Photoshop, který je ale placený), přeuložíte obrázek na bílé pozadí.

Využijete to např. obrázků pro Event Gallery, kde se obrázky s transparentním pozadím zobrazují jakoby na černém pozadí (po rozkliknutí už je bílé):

eventgallery transparentni pozadi

Ale třeba také u loga pro faktury v eshopu Virtuemartu - nastavení eshopu to sice píše, že lze nahrát i png, ale občas to dělá neplechu, takže JPG je jistější. Více k tomuto problému zde...

Videonávod úpravy transparetního PNG na JPG

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků