CS | EN

VirtueMart 3: jak vkládat pevné ceny v různých měnách bez konverze

Provozujete eshop VirtueMart, který má pevné ceny v různých měnách (např. cena v Kč bude 2000 Kč, ale v EUR bude pevně stanovená cena 100 EUR bez ohledu na aktuální kurz EURa), a chcete zabránit tomu, aby se ceny přepočítávaly konverzním poměrem? V tomto článku vám poradím, jak na to.

Aktivace funkce v nastavení VirtueMartu

1. Jděte do VirtueMart -> Nastavení a klikněte na záložku Ceny

Zde máte na výběr ze 3 možností:

indiv ceny podle meny virtuemart

Ponechat výchozí stav s konverzní měn = výchozí nastavení eshopu VirtueMart = ceny se budou normálně konvertovat podle aktuálně staženého souboru s konverzními poměry měn (pokud jste si nezafixovali kurz měny v nastavení měny)

Bez konverze měny = můžete si nastavit ceny pro každou měnu zvlášť, konverze se nepoužije. Toto ale nefunguje, pokud používáte více zákaznických skupin.

Bez konverze měny pro více zákaz. skupin = funguje jako výše popsané, použijte, pokud máte různě nastavené ceny u zboží pro každou zákaznickou skupinu zvlášť.

Přidání další ceny k produktu

Možná jste si toho doposud nevšimli, ale na první záložce detailu produktu v administraci eshopu máte tlačítko "Přidat cenu". Pomocí něj můžete přidat více cen u jednoho produktu např. pro různé zákaznické skupiny, pro různé měny ale i třeba podle počtu koupených ks, když do polí "Rozsah množství" dáte např. 0 - 3, a pro rozmezí 4 - 6 stanovíte úplně jinou cenu.

Takto tedy přidáte novou cenu v další měně, v našem případě v EUR. Pokud jste zvyklí zadávat cenu postupem - 1. vložit cenu s DPH do pole Konečná cena, 2. ponechat DPH buď na hodnotě "Použití výchozí pravidla" (doporučuju) a pak zaškrtnou pole "Dopočítat pořízovací cenu", tak u ceny v jiné měně bude postup trochu jiný.

a) nejprve si uložte cenu ve výchozí měně /např. v Kč/ standardním způsobem, na který jste zvyklí.

b) klikněte na tlačítko "Přidat cenu".

  1. Do pole "Pořizovací cena" vložte cenu bez DPH v EURech.
  2. Zvolte sazbu DPH.
  3. Uložte nastavení.

Nenechte se znervóznit faktem, že vám to do pole Základní cena a Konečná cena zase hodí cenu ve výchozí měně (korunách). Na to, co bude vidět zvenku to nemá vliv.

pevne ceny ve vice menach virtuemart

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků