CS | EN

Jak optimalizovat konverzi webu?

Konverze www stránek nebo eshopu vyjadřuje, kolik procent z celkového počtu návštěvníků dokončí to, co bylo účelem webu - např. nakoupí nebo si stáhne nějaký soubor.

Nejlevnější povinné ručení

Míry konverze se mohou lišit podle toho, zda je účelem webových stránek nákup nebo třeba stažení programu zdarma. Dalo by se říci, že pokud po lidech nechcete peníze, bývá konverze vyšší. U eshopu, kde očekáváme, že zákazník zaplatí, můžeme považovat za průměrnou i konverzi ve výši 1%.

Nejčastěji se sleduje konverze nákupu zboží nebo služeb, ale vyplatit se může i sledování jiných akcí, jako je například registrace uživatele, přihlášení se k odběru newsletteru, stažení zkušební verze placeného programu, vyplnění kontaktního formuláře nebo zobrazení reklamy.

optimalizace konverze webu

Co má vliv na výši konverze?


Faktorů ovlivňujících konverzi www stránek nebo eshopu je několik:


 • Kdo jsou návštěvníci vašich www stránek nebo eshopu

  Není ani tak důležité, kolik lidí vaše webové stránky navštíví, ale kolik z nich jsou vaší cílovou skupinou.

  To se dá ovlivnit správně volenými klíčovými slovy v meta informacích a textech vašeho webu, ale i cílením placených kampaní. Pokud jde o přirozenou návštěvnost z fulltextového vyhledávání, tak vám teoreticky nemusí vadit, že na váš web chodí tisíce lidí (pokud vám nepřetěžují servery), ale pokud za každý klik potencionálního zákazníka zaplatíte, pak se vám nesprávné cílení reklamních kampaní může dost prodražit, protože každý návštěvník, který u vás nenakoupí, vás stojí peníze, a když se rozpočet na marketing vydělí jen skutečným počtem zákazníků, pak můžete zjistit, že vás získání takového zákazníka stálo víc, než na něm kdy vyděláte.

 • Použitelnost www stránek nebo eshopu

  První dojem je důležitý vzhledem k tomu, že návštěvník se během několika vteřin rozhodne, zda na webových stránkách zůstane, nebo odejde.

  Stránky nesmí působit odstrašujícím dojmem, musí být přehledné, nesmí být přehlcené obrázky a texty a texty musí být čitelné (nesmí být příliš malé nebo obtížně čitelné kvůli barvě pozadí). Cíl www stránek musí být na dosah - nemůžete od návštěvníka čekat, že bude hledat to, pro co přišel. A pokud už hledat musí, snažte se mu to usnadnit (např. řadit produkty v kategoriích abecedně, používat fulltextové vyhledávání v obsahu webu atd.). Snažte se celý proces učinit co nejjednodušším, nebo jak pravil klasik webdesignu Steve Krug: "Nenuťte uživatele přemýšlet". Více k tomuto tématu se dozvíte v článku věnovaném použitelnosti www stránek.

 • Počet kroků směřujících k cíli

  Čím víckrát musí uživatel kliknout, aby se dostal k tomu, pro co přišel, tím vyšší je šance, že na některém z kroků odpadne, protože mu buď dojde trpělivost nebo nebude některé fázi procesu rozumět. Opět platí, že v jednoduchosti je síla.

  K vysledování, kde nejvíce zákazníci opouštějí web je výborným nástrojem Google Analytics. Díky jeho sledování cílů můžete snadno zjistit, na kterém kroku skončí nejvíce návštěvníků a zároveň můžete experimentovat s více verzemi stránek a výsledky porovnat a tak celý proces optimalizovat.

WWW stránky s maximální konverzí

Při tvorbě www stránek bereme všechny důležité faktory v potaz, a tak si můžete být jistí, že uděláme vše pro to, aby vaše webové stránky dosahovaly maximální konverze.

Výměna zpětných odkazů (linkbuilding)

Nabízíme i výměnu zpětných odkazů. Odkaz na vaší www stránku nebo eshop umístíme na stránku s odkazy, která je přístupná ze všech stránek našeho webu.


pridej.cz

Google

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků