Google Business: jak změnit dočasně uzavřeno u vašeho firemního zápisu

Tento víkend zaplavily mou emailovou schránku emaily od Google Business oznamující, že provozovny mých klientů, včetně té mé označuje jako "Dočasně zavřenou". V tomto článku vám poradím, jak svou provozovnu opět "uvést do provozu". 

Poměrně zarážející je fakt, že toto opatření udělal Google automaticky téměř pro všechny bez ohledu na kategorie podnikání (ačkoliv je samozřejmě má k dispozici). Stejně zarážející je fakt, že určité procento provozoven okamžitě zprovoznil po kliknutí na změnu ve správě zápisu a ostatní nechává čekat na schválení.  

Někteří z vás mohli obdržet takovýto email s tlačítkem "Zmenit stav firmy na Otevřeno". To je ten nejjednodušší způsob, jak problém vyřešit, pokud si pamatujete heslo svého Google účtu (je stejné jako heslo vašeho Gmailu):

docasne uzavreno zmenit stav

Po přihlášení do správy firemního zápisu Google klikněte na odkaz "Aktualizovat otevírací dobu". 

aktualizovat oteviraci dobu

Změňte stav na Otevřeno. V lepším případě se zápis během chvíle změní, v horším uvidíte toto:

odeslano ke kontrole docasne uzavreno google

Jak dlouho může trvat taková kontrola bohužel nevíme. Ale klientka provedla změnu v pátek a v neděli stále beze změny. Google svěřuje úpravy záznamů v Google Business do rukou sítě  dobrovolníků, takže nejspíš doba schvalování bude hodně individuální ve stylu "až se k tomu někdo dostane".

Co dělat v případě, že nejste vlastníkem svého firemního zápisu?

Ani v takovém případě nejste zcela bez šance. U každého zápisu je možnost požádat o změnu kliknutím na odkaz "NAHLÁSIT".

nahlasit docasne uzavreno

I tady ale budete čekat, až se někdo k vaší žádosti dostane.

Nezbývá než si popřát pevné nervy a doufat, že nic horšího už nebudeme muset dlouho řešit. .-)

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail