CS | EN

Mnohojazyčný eshop VirtueMart s komponentou FaLang

Chcete postavit mnohojazyčný eshop VirtueMart s fukčním přepínáním jazyků bez nutnosti vytváření menu položek pro každou kategorii a produkt? Nyní je to možné díky jednoduché úpravě komponenty FaLang, kterou pro nás udělal její programátor Stéphane Bouey z Faboba.

mnohojazycny eshop virtuemart

VirtueMart sám o sobě sice multilanguage podporuje tak, že každý jazyk má své jazykové tabulky, ale bohužel ještě není ve fázi, že by fungovalo přepínání mezi jazyky bez nutnosti vytváření menu položek a přiřazení  jazykové asociace. (viz Jak vytvořit mnohojazyčný web v Joomla!)

Co je FaLang?

FaLang je rozšíření pro webové stránky v Joomla! (a nově je dostupný i FaLang pro WordPress),  díky kterému lze vytvářet mnohojazyčné stránky jednodušeji než ve standardní Joomla! (nemusíte vytvářet kopie kategorií, článků, modulů ani menu a ty pak vzájemně asociovat). Překlady jsou dostupné přes tzv. QuickJump (v placené verzi), který navíc barevně indikuje chybící nebo neúplné překlady.

falang joomla clanky

Překlady a konfigurace mnohojazyčného webu v Joomla! jsou s komponentou Falang rychlejší a jednodušší i pro nezkušené uživatele.

Zde se můžete dozvědět, jaké jsou funkce komponenty FaLang a Stáhnout komponentu FaLang pro Joomla!.
V dokumentaci pak najdete, jak instalovat a nastavit FaLang.

Překlady kategorií a produktů v eshopu VirtueMart

Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli ještě není dostupný plugin FaLang pro VirtueMart, je třeba provést překlady standardním způsobem - po uložení kategorie, produktu, způsobu dopravy nebo platby musíte přepnout jazyk pomocí menu nad levým bočním menu a uložit vše v  každém jazyce zvlášť. Tak se pro každou položku vytvoří řádek v jazykové tabulce VirtueMartu.

Bohužel ve stávající verzi nefunguje automaticky asociace při přepínání mezi jazyky - takže když jste na detailu produktu a přepnete na jiný jazyk, nedostanete se na jeho variantu ve zvoleném jazyce, ale na kategorii v tom jazyce.

Tento problém vyřeší komponenta FaLang s níže popsanou úpravou.

Jak upravit FaLang, aby fungovalo přepínání jazyků ve VirtueMartu?

 1. Nahraďte tento soubor:

  plugins/system/falangdriver/falangdriver.php

  tímto souborem: falangdriver.php

 2. Upravte tento soubor:

  modules/mod_virtuemart_category/mod_virtuemart_category.php

  tímto souborem:

  na řádek 30 přidejte:

  
  var_dump(JFactory::getLanguage()->getTag());
  var_dump(VmLanguage::$currLangTag);
  

Tato úprava je pro FaLang 3.4.3. V příští verzi už by to mělo být zahrnuto.

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků