Co je to linkbuilding?

Linkbuilding neboli budování odkazů představuje jeden z důležitých faktorů ovlivňujících pozici vašich webových stránek nebo eshopu ve výsledcích vyhledávačů.

linkbuildingZjednodušeně by se dalo říci, že čím více www stránek obsahuje odkaz na váš web nebo eshop, tím lépe, ale není to tak jednoduché. Není jedno, o jaký web se jedná.

Kvalita a síla zpětného odkazu závisí na těchto faktorech:

  • SRANK a PAGERANK webu, který na vás odkazuje.

    Oba ranky vyjadřují hodnocení, které na základě mnoha faktorů přiřazují www stránkám Seznam (SRANK) a Google (PAGERANK). Platí, že čím vyšší SRANK a PAGERANK má web, který na vás odkazuje, tím lépe, protože vám část předává. Při výměně odkazů si propůjčují weby tyto hodnoty navzájem.

  • Tématika odkazujícího webu

    Záleží i na tématu webu, který na vaše stránky odkazuje. Měl by být podobný tématu vašich stránek, takže pokud např. prodáváte oblečení, ideální pro vás budou stránky ostatních prodejců oblečení. Není tedy řešením získat spoustu odkazů z nesouvisejících webů.

Výměna odkazů (linkbuilding) je časově a logisticky dosti náročná. Můžete sami oslovovat ostatní weby a nabízet jim výměnu odkazů nebo to můžete zadat specializovaným firmám.

Existují i webové stránky, které shromažďují takovéto nabídky výměny odkazů a umožňují vám poměrně rychle najít tématicky příbuzné weby, které již svou registrací na takových stránkách daly najevo svou ochotu vyměňovat si zpětné odkazy a tak se nemusíte bát, když je oslovíte, že byste někoho "otravovali".

Linkbuilding ZDARMA k www stránkám od nás

Pokud si nás zvolíte pro tvorbu svých webových stránek nebo internetového obchodu, zajistíme vám prvních 10 zpětných odkazů ZDARMA. Budete-li mít zájem o zajištění více zpětných odkazů, domluvíme se na individuální cenové nabídce.

Výměna zpětných odkazů (linkbuilding)

Nabízíme i výměnu zpětných odkazů. Odkaz na vaší www stránku nebo eshop umístíme na stránku s odkazy, která je přístupná ze všech stránek našeho webu.


pridej.cz

Google

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail