CS | EN

Jak nastavit automatické zálohování s Akeeba Backup

Události minulých dnů, kdy jsem řešila několik hacknutých webhostingů mě dokopaly k tomu, koupit si licenci zálohovací komponenty Akeeba Backup, kterou jsem už předtím používala k zálohování webů v Joomla!, ale v její free verzi. Kdo má ale čas pořád chodit do webů a klikat na tlačítko zálohovat? Proto jsem se rozhodla konečně začít používat automatické zálohování, protože ne každý klient má zaplacený prémiový webhosting, kde za něj dělají zálohy jednou týdně jiní.

 Jak již bylo řečeno, automatické zálohování podporuje jen placená verze komponenty Akeeba Backup, která stojí 48 EUR, ale je to na neomezenou dobu a neomezené množství domén, takže to za ten ušetřený čas určitě stojí. Vzhledem k tomu, že jen na wedosu vás obnova ze zálohy, pokud nemáte hosting No Limit Extra, vyjde na 500 Kč, tak se vám to může velmi brzy vrátit. Obzvláště, pokud bude Joomla! tak děravá, jako je od listopadu :/

O automatické zálohy se postará CRON - služba, která umožňuje ve stanovených intervalech spouštět zálohovací skript. Já vám ukážu, jak ho nastavit na WEDOSu, ale de facto by to mělo fungovat podobně všude.

Když se přihlásíte do administrace webu a jdete do Komponenty - Akeeba Backup, tam kliknete na tlačítko "Scheduling Information", tak uvidíte adresu souboru,který byste měli zadat do CRONu. Tady to sice vypadá jako absolutní odkaz typu:

/path/to/php /data/web/virtuals/106240/virtual/www/domains/vasedomena.cz/cli/akeeba-backup.php

Ale ve správě webhostingu zadáte jen tu tučně zvýrazněnou část zhruba takto, podle toho, jak často chcete spouštět daný CRON job. Moje nastavení je jednou týdně mezi jednou a druhou hodinou ranní:

cron-akeeba

Pak klikněte na tlačítko "Odeslat" a CRON job by se Vám měl přidat do seznamu. Pro jistotu si ověřte, že se záloha provedla při nejbližším možném termínu. 

Jinak možná není od věci nastavit si složku pro zálohy jinak než je výchozí, která je v administrator/components/com_akeeba/backup, abyste mohli časem starší zálohy promáznout.

 

 

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků