CS | EN

Google Analytics: klíčové slovo not provided

Zajímalo by Vás, proč v přehledu Organická klíčová slova v Kampaních na Google Analytics vede klíčové slovo "not provided" - tedy neposkytnuto a jestli se s tím dá něco dělat? Pak čtěte dál.

Co znamená klíčové slovo "not provided"?

18. října 2011 Google oznámil, že přesouvá vyhledávací stránku Googlu na zabezpečený protokol, a proto se vyhledávané slovo nebude předávat na cílovou stránku. Takovéto návštěvy se pak v přehledu Google Analytics spojí pod pojmem "not provided".

klíčové slovo not provided

Proč to Google udělal?

Oficiálním důvodem je ochrana před špehováním vyhledávání - tedy soukromí vyhledávajících. Google uvedl, že ti, kteří vyhledávají na https://www.google.com by nechtěli, aby se hledané klíčové slovo předávalo dál. Dá se z toho vyvodit, že těm, kteří používají Google na klasickém http://www.google.com na soukromí až tolik nezáleží, nebo o tom spíš ani neví.

Jaký to má dopad na PPC kampaně?

Ale co ty miliony společností, které inzerují své zboží na Google Adwords? Zdá se, že když jde o peníze, tak jde soukromí stranou. Na placené vyhledávání se takto ochrana nevztahuje. Troch pokrytectví, jak uvedl ve svém článku Google dal cenovku na soukromí Danny Sullivan.

Jak se lidé dostanou na zabezpečené vyhledávání?

Důvodů, proč lidé vyhledávají přes https je více, a nemusí nutně zadávat do prohlížeče https, protože byě byli paranoidní:

  • jsou přihlášení pod účtem Google (což může být jakákoliv ze služeb Google - Gmail, YouTube, Google Drive, Google analytics, Adwords, Google+ nebo Google Reader.
  • i po čerstvém odhlášení z prohlížeče, ve kterém byli přihlášeni pod účtem Google, zůstáváte na https
  • používají k vyhledávání Firefox 14 nebo novější, který automaticky všechno vyhledávání provádí přes zabezpečený protokol
  • ručně do vyhledávače zadali https://www.google.com

Dá se s tím něco dělat?

K dispozici je několik užitečných článků v angličtině, kde najdete návody, jak přeci jen získat skutečná data skrytá za slovem not provided:

1. Můžete vyzkoušet i tento návod na vytvoření filtru Google Analytics:

  1. Přihlašte se do Google Analytics, nahoře klikněte na Správce a pak zvolte web, se kterým chcete pracovat ve Službách.
  2. Klikněte na Filtry v třetím sloupci a pak na tlačítko Přidat filtr.
  3. Vytvořte vlastní filtr s pokročilým nastavení dle tohoto návodu:vlastní filtr google analytics

Tento filtr se pokusí u nových návštěv /ne z historických dat/ vypreparovat z URL adresy klíčové slovo

2. S využitím zdrojů návštěvnosti pod menu Akvizice - Optimalizace pro vyhledávače - Dotazy. Tady to možná bude chtít kliknout na "Nastavit sdílení údajů služby Search Console", aby si to bralo data z Google Search Console (Webmasters).

akvizice dotazy Google Analytics

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

podpora virtuemartMáte webové stránky na Joomla! a nevíte si rady?

Trápí vás problém, který nedokážete sami vyřešit? Nezoufejte. To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou webů na Joomla! máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen tvorbu a správu webů v Joomle a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů nebo copywriting (texty pro web) a SEO pro váše www stránky.

 
4.33 z 5 - 3 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků