CS | EN

07. Instalace a nastavení komponenty Akeeba Backup

Akeeba Backup je rozšíření, které umožňuje zálohovat kompletní web včetně jeho databáze do souboru ve formátu JPA. Umí zálohovat i samotnou databázi, a zálohování lze nastavit i v určitých intervalech pomocí služby CRON na webhostingu (jen na WEDOS tak úplně není povolené, protože ty zálohy zabírají dost místa, takže by je člověk musel průběžně odmazávat a nechávat si jen tu poslední).

Zde je ale pro jistotu návod jak nastavit zálohování s Akeebou Backup přes CRON...

Akeeba Backup má verzi placenou i zdarma. My používáme tu placenou. Po zadání download id v nastavení komponenty ji lze aktualizovat i přes aktualizační stránku v Joomle. Já ale raději stáhnu aktuální instalační balíček a nahraju ho přes instalátor v Joomla. Na stránkách Akeeba Backup lze stáhnout instalačku Akeeba Backup pro Joomla!.

V prvním článku našeho kurzu jsme si ukázali, jak nainstalovat web ze zálohy ve formátu JPA.

Jak instalovat a nastavit komponentu Akeeba Backup


Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků