CS | EN

Artio JoomSEF: negenerují se SEF adresy kategorií a produktů

sef url produkt virtuemart

Pokud používáte na svém eshopu ve Virtuemartu rozšíření Artio JoomSEF pro Virtuemart, díky kterému můžete krátit adresy produktů a kategorií, čarovat s přesměrováním a hromadně spravovat metadata, pak se vám možná už stalo, že ačkoliv adresy uvnitř webu v Joomla JoomSEF generuje a  přidává do Správy SEF URL, pro adresy uvnitř eshopu (kategorie, produkty) vidíte jen non-sef url. V čem je problém? Příčinu odhalil pan Josefov z podpory Artio a já vám ji prozradím.

Když vše funguje jak má, generuje JoomSEF adresy pro kategorie a produkty dle vašeho nastavení a přidává je do správy SEF URL, kde s nimi můžete pracovat dál. V našem případě ale vidíte místo  např. www.domena.cz/nazev-produktu  tzv. non-sef URL www.domena.cz/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=181&Itemid=596

Proč k tomu dochází?

Když instalujete eshop z balíčku se šablonou pro Virtuemart a  nainstalujete i vzorová data, pak pokud  tato data neodstraníte,může dojít k tomu, že v tabulkách v koncovkou en_gb (kategorie, produkty, doprava, platba, výrobci atd.) vám zůstanou vzorová data - u dopravy a platby  to pak dělá problémy na checkoutu, když vám to  u objednávek ukazuje úplně jinou dopravu a  platbu. Proto je potřeba je promazat úplně. 

Pokud ale zůstane v tabulce  _virtuemart_categories_en_gb jiný počet řádků než je ve stejné tabulce s koncovkou cs_cz (a váš internetový obchod je jednojazyčný v češtině), tak to  má za následek to, že JoomSEF je zmatený a negeneruje SEF odkazy.

Jak problém s generováním non-sef url vyřešit?

Můj problém v  tuto chvíli vyřešilo to, že jsem obsah tabulky cs_cz zkopírovala do tabulky s  koncovkou en_gb, i když je to samo úplně zbytečné, když angličtinu nehodlám používat, ale pro tuto  chvíli, než Artio problém vyřeší systémově aktualizací vám to pomůže.

 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků