CS | EN

Joomla!: Can't DROP 'username'; check that column/key exists

Pokoušíte se aktualizovat váš web v Joomla! a vyskočí na vás výše uvedené varování: Can't DROP 'username'; check that column/key exists? K aktualizaci sice dojde, ale databáze není zaktualizována kompletně. V tomto článku vám poradím, jak tento problém opravit.

cant drop username1. Jděte do Rozšíření -> Spravovat -> Databáze

databaze aktualizovat

2. Klikněte na tlačítko "Opravit".

opravit databazi

3. Nyní vám vyskočí emailová adresa, která je v tabulce uživatelů více než jednou - je tedy třeba jednoho z uživatelů odstranit.

doslo k chybe

4. Jděte do Uživatelé -> Spravovat a vyhledejte danou emailovou adresu. Doporučuji odstranit starší z nalezených záznamů.

dva emaily

Poté je třeba opakovat od kroku č. 2 tolikrát, dokud nezmizí všechny duplicitní záznamy. Někdy může jít o pár uživatelů, ale u eshopů, kde jste databázi zákazníků migrovali např. z jiného systému, jich můžou být i desítky či stovky. Tam už bych doporučila řešit to přes databázi pomocí SQL.

Pokud už nemáte v databázi žádné duplicitní záznamy v tabulce uživatelů, měl by pokus o opravu databáze skončit takto:

databaze v poradku

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků