CS | EN

Virtuemart 3: jak vytvořit XML feed pro srovnávače cen v jiném jazyce

gula

Provozujete-li internetový obchod, který dodává do více zemí, např. i na Slovensko, pak se vám může hodit, když jsou názvy produktů v XML feedu např. pro Heureka.sk ve slovenštině. Heureka.sk totiž vyžaduje jednak ceny v EUR a jednak považuje za výhodu, když jsou názvy ve slovenštině. V tomto článku vám poradím, jak na to.

productxport8

Jak získat XML feed pro srovnávače ve více jazycích?

Nemusíte kvůli tomu ani rovnou budovat mnohojazyčný eshop. Výsledku dosáhnete poměrně snadno pomocí komponenty ProductXport, která umožňuje generovat XML feedy pro srovnávače zboží jako je Zbozi.cz, Heureka.cz, Google Shopping, ale i Heureka.sk a další.

Licenci ProductXport pro Virtuemart 3 koupíte na časově neomezenou dobu za 1000 Kč. 

 

Jak nastavit ceny v XML feedu v EUR?

Jděte do Komponenty - ProductXport. Klikněte na Heuréka.sk a tam na záložce Rozšířené nastavení do pole Konverze ceny/měny napište EUR.

productxport eur

Jak přidat alternativní slovenské názvy produktů do XML feedu pro Heuréka.sk?

1. Opět jděte do Komponenty - ProductXport. Klikněte na Nastavení obchodu - jděte na záložku Speciální možnosti.

Zaškrtněte Rozšiřující pole - Ano, Alternativní název produktu 1 - Ano.

productxport rozsirujici pole

3. Jděte zpět do ProductXport a klikněte ve Správě serveru na Heuréka.sk. Na záložce Nastavení polí pak u pole Název produktu ve Vyberte zdroj názvu produktu zvolte Alternativní název ProductName 1 nebo Název produktu z Virtuemartu.

nazev produktu

4. U každého produktu ve Virtuemartu vám nyní přibude tato záložka ProductXport, kde máte pole Alternativní název produktu 1:

alternativni nazev produktu

Zde si můžete nadefinovat vlastní názvy zboží ve slovenštině.

Pokud máte toho zboží hodně, můžete si uložit jeden produkt, aby se vám vytvořil záznam v databázové tabulce X_px_vm_extended a pak pomocí SQL nebo CSV importu můžete naimportovat alternativní názvy pro všechny produkty.

extended

Berličkou vám může být csv export z databáze tabulky _virtuemart_products_cs_cz, kde si ponecháte sloupce virtuemart_product_id a product_name, které využijete pro identifikaci alternativního názvu v tabulce px_vm_extended.

products cz

Takový export pak můžete poslat k překladu nebo i pomocí replace spoustu zboží přejmenovat hromadně do slovenštiny. Pak jen tabulku ve stejné struktuře, jako měla px_vm_extended s jedním cvičným produktem naimportujete do databáze pomocí csv importu. Voilá!

Pokud si s tím nebudete vědět rady, můžete se na nás obrátit! Rádi vám za poplatek s exportem a importem pomůžeme.

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků