CS | EN

JoomSEF: nefunguje asociace menu při zapnuté cache

Máte-li mnohojazyčný web v Joomla!, na kterém používáte SEO komponentu JoomSEF a zároveň máte zapnutou cache (mezipaměť), pak jste možná už narazili na problém, že přestane fungovat asociace menu - což je funkce, která vám umožňuje přiřadit konkrétní položce v menu jí odpovídající položku v jiném jazyce, např. v angličtině. V tomto článku vám poradíme, jak tento problém vyřešit.

Když je mezipaměť (cache) vypnutá, funguje vše jak má, kliknete na menu na stránku A, pak se pomocí vlaječky přepnete do její anglické varianty na stránce B, dostanete se na správnou stránku a vidíte obsah stránky A přeložený do jiného jazyka. 

Při použití komponenty JoomSEF ovšem může dojít k tomu, že toto přestane fungovat, pokud nemáte správně nastavené cachování modulu přepínač jazyků (language switcher).

Za tento návod vděčíme podpoře JoomSEF a opravdu se zdá, že funguje. Co je tedy třeba udělat?

Stačí jít do Rozšíření - Správce modulů - vyfiltrovat si modul Přepínač jazyků (Language switcher) a na záložce Pokročilé zvolte u položky Ukládání (Caching) možnost Bez použití vyrovnávací paměti (No caching).

cache prepinac jazyku

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků