JoomSEF: nefunguje asociace menu při zapnuté cache

Máte-li mnohojazyčný web v Joomla!, na kterém používáte SEO komponentu JoomSEF a zároveň máte zapnutou cache (mezipaměť), pak jste možná už narazili na problém, že přestane fungovat asociace menu - což je funkce, která vám umožňuje přiřadit konkrétní položce v menu jí odpovídající položku v jiném jazyce, např. v angličtině. V tomto článku vám poradíme, jak tento problém vyřešit.

Když je mezipaměť (cache) vypnutá, funguje vše jak má, kliknete na menu na stránku A, pak se pomocí vlaječky přepnete do její anglické varianty na stránce B, dostanete se na správnou stránku a vidíte obsah stránky A přeložený do jiného jazyka. 

Při použití komponenty JoomSEF ovšem může dojít k tomu, že toto přestane fungovat, pokud nemáte správně nastavené cachování modulu přepínač jazyků (language switcher).

Za tento návod vděčíme podpoře JoomSEF a opravdu se zdá, že funguje. Co je tedy třeba udělat?

Stačí jít do Rozšíření - Správce modulů - vyfiltrovat si modul Přepínač jazyků (Language switcher) a na záložce Pokročilé zvolte u položky Ukládání (Caching) možnost Bez použití vyrovnávací paměti (No caching).

cache prepinac jazyku

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail