CS | EN

Total Commander: jak hromadně přejmenovat soubory

Potřebujete hromadně přejmenovat desítky nebo stovky souborů? Vyzkoušejte program Total Commander, který má pro tuto funkci poměrně pokročilé rozhraní.

(David Zirhut z Linelab vytvořil komponentu, která dokáže na základě EANu hromadně importovat obrázky přímo k produktům v eshopu VirtueMart. Pro úspěšný import stačí nahrát obrázky do složky images/import/, ale jejich název musí mít určitý formát - tedy ean pomlčka písmeno tečka jpg. I to jpg musí být malými písmeny, jinak import neprojde.

Od klienta ale dostávám obrázky ve výše uvedeném formátu a tak potřebuju hromadně přejmenovat všechny soubory na prvních 15 znaků a zároveň JPG změnit na jpg.)

Pokud ještě Total Commander nemáte, můžete si ho stáhnout zdarma zde. Pokud neumíte anglicky a chcete verzi pro Windows 10, klikněte na odkaz 64-bit version only.

Do rozhraní pro hromadné přejmenovávání souborů v programu Total Commander  se dostanete přes menu Soubor -> Hromadné přejmenování...

Příklad:

Mám soubory, které mají název ve tvaru 8592218039054-N-RR8X3000-2020.jpg a některé třeba 8592218039832-A-RVRHERMESR10x3000-2020.JPG a potřebuju je zkrátit na prvních 15 znaků (EAN-pismeno.jpg).

Pro tento konkrétní případ tedy nastavím Total Commander takto:

hromadne prejmenovani souboru totalcommander

Maska přejmenování [N1-15] znamená, že se název zkrátí na prvních 15 znaků - ověřit si to můžete tak, že porovnáte sloupec "Původní název" a "Nový název", takže ještě předtím, než kliknete na tlačítko "Spustit" dole. Stejně tak můžete v části "Najít a nahradit" do pole "Najít" dát JPG a nahradit za jpg. Takto můžete nahradit jakoukoliv část názvu, kterou chcete změnit nebo úplně odstranit (tím, že necháte nahradit za prázdné).

Jak vidíte, možností je tam spousta a můžete si s tím trochu pohrát a vyzkoušet, jak co funguje.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků