Adsense: deklarování autorizovaných prodejců pomocí souboru ads.txt

Pokud na svých webových stránkách v Joomla!, WordPress nebo jiném CMS systému či prostém HTML máte vyhrazený reklamní prostor pro inzeráty z Google Adsense, měli byste vědět, že nově je třeba autorizovat svůj účet také přidáním souboru ads.txt do rootu instalace. V tomto článku vám poradím jak na to.

V případ, že nemáte autorizovaný účet, po přihlášení do svého účtu na Google Adsense nejspíše vidíte růžový proužek s textem:

"Vaše příjmy jsou v ohrožení – jeden nebo více vašich webů nemají soubor ads.txt. Opravte bezodkladně tento problém, abyste předešli závažnému dopadu na své příjmy."

autorizace účtu adsense

Odkaz pak vede na nápovědu, která po vás chce, abyste vytvořili jednoduchý textový soubor s příponou .txt, který je třeba nahrt do rootu webu a obsahuje následující řádek:

google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0

v tomto řetězci nahraďte číslo za pub- ID svého Adsense účtu - najdete ho například v url svého účtu.

Zkontrolujte si, že vše funguje tak, že zobrazíte soubor na adrese vasedomena.cz/ads.txt  (vasedomena.cz nahraďte svou vlastní doménou). Proužek nezmizí ihned, ale až Google navštíví váš web, aby zkontroloval, zda-li máte daný soubor implementovaný. Zde najdete více informací o potencionálních problémech, díky kterým Google váš soubor ads.txt nerozpozná. Třeba na webhostingu WEDOS je potřeba, abyste souboru nastavili práva 644.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail