CS | EN

Adsense: deklarování autorizovaných prodejců pomocí souboru ads.txt

Pokud na svých webových stránkách v Joomla!, WordPress nebo jiném CMS systému či prostém HTML máte vyhrazený reklamní prostor pro inzeráty z Google Adsense, měli byste vědět, že nově je třeba autorizovat svůj účet také přidáním souboru ads.txt do rootu instalace. V tomto článku vám poradím jak na to.

V případ, že nemáte autorizovaný účet, po přihlášení do svého účtu na Google Adsense nejspíše vidíte růžový proužek s textem:

"Vaše příjmy jsou v ohrožení – jeden nebo více vašich webů nemají soubor ads.txt. Opravte bezodkladně tento problém, abyste předešli závažnému dopadu na své příjmy."

autorizace účtu adsense

Odkaz pak vede na nápovědu, která po vás chce, abyste vytvořili jednoduchý textový soubor s příponou .txt, který je třeba nahrt do rootu webu a obsahuje následující řádek:

google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0

v tomto řetězci nahraďte číslo za pub- ID svého Adsense účtu - najdete ho například v url svého účtu.

Zkontrolujte si, že vše funguje tak, že zobrazíte soubor na adrese vasedomena.cz/ads.txt  (vasedomena.cz nahraďte svou vlastní doménou). Proužek nezmizí ihned, ale až Google navštíví váš web, aby zkontroloval, zda-li máte daný soubor implementovaný. Zde najdete více informací o potencionálních problémech, díky kterým Google váš soubor ads.txt nerozpozná. Třeba na webhostingu WEDOS je potřeba, abyste souboru nastavili práva 644.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků