CS | EN

Problém po aktivaci SEO Friendly URL - Joomla 1.5.7

Pokud aktivujete SEO Friendly URL's až poté, co jste si vytvořili všechna menu a články, může se vám stát, že po kliknutí na kteroukoliv stránku jinou než je domovská stránka (homepage), se vám stránka zobrazí bez stylů (bílá s texty, bez šablony).

Našla jsem na fórech řešení, které nejen že vyřeší problém se styly, ale navíc odstraní z url stránek to nehezké "index.php", takže získáte pěkné url ve stylu: "http://www.vasedomena.cz/nase-sluzby" místo původního "http://www.vasedomena.cz/index.php/nase-sluzby".

Nejlevnější povinné ručení

Řešení problému:

 1. Jděte do Global Configuration.
 2. Zaškrtněte možnost "Yes" u Search Engine Friendly URLs".
 3. Přes file manager např. Total Commander přejmenujte soubor htaccess.txt v rootu na .htaccess
 4. V Global Configuration zaškrtněte možnost "Yes" u Use Apache mod_rewrite (POZOR: záleží na pořadí, nejdřív musíte opravdu přejmenovat ten soubor).
 5. Dejte "Save".

Problém vyřešen!

Výměna zpětných odkazů (linkbuilding)

Nabízíme i výměnu zpětných odkazů. Odkaz na vaší www stránku nebo eshop umístíme na stránku s odkazy, která je přístupná ze všech stránek našeho webu.

Chcete nástroj, který provede SEO optimalizaci za vás?

Výše popsaná funkce Joomla! se moc nedoporučuje zapínat v kombinaci s eshopy VirtueMart, protože to často vede k time-outům. Jak tedy vyřešit SEO-friendly URL u eshopů, kde jsou mnohem důležitější než u klasických stránek? Osobně používám pro své eshopy Čechy vyvinoutou komponentu pro Joomla! Artio JoomSEF. Je k dispozici varianta zdarma, která ale přidává do patičky odkaz na web vývojářů tohoto rozšíření, nebo placená varianta, ke které je k dispozici i podpora.

Rozšíření pro redakční systém Joomla! Artio JoomSEF automaticky vytvoří:

 • SEO-friendly URL pro každou stránku vašeho webu
  místo dlouhého URL obsahujícího kombinaci různých ID vytvoří url obsahující název prodávaného zboží, což velmi pomůže SEO optimalizaci vašeho eshopu nebo stránek
 • metainformace a titulek pro každou stránku
  automaticky z textů vytvoří popisek a klíčová slova i titulek stránky. Opět velmi důležité pro optimalizaci pro vyhledávače.
 • využije přesměrování 301 a stránku 404 ve váš prospěch
  na tyto stránky se lidé dostanou, když je něco špatně (stránka neexistuje, přepsali se v URL apod.) ArtioJoomSEF je upraví tak, že i z nich se dostanou na stránku, kterou hledali.
 • ve spojení s JoomFish podporuje multijazyčné weby a překlad URL i do cizích jazyků

Více informací o Artio JoomSEF »


pridej.cz

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků