CS | EN

11. Galerie Event Gallery

V tomto videu si ukážeme, jak se používá galerie Event Gallery pro Joomla! od německého programátora Svena Bluegeho. Používám ji ráda, protože na rozdíl od jiných do ní můžete nahrát různou směsku fotografií bez ohledu na rozlišení a orientaci, a v galerii se buď poskládají do zajímavé koláže nebo si je ořízne do čtverců zvoleného rozměru. Každopádně vám to ušetří soustu práce.

05. Aktualizace Joomla a rozšíření

Z bezpečnostních důvodů a pro vylepšování funkcionality webu je nutné a žádoucí aktualizovat rozšíření a i samotný redakční systém Joomla! V tomto videu vám ukážu, jak provést aktualizaci webu v Joomla i rozšíření v něm nainstalovaných.

10. Položky menu (nabídky) typu Články

V tomto videu si ukážeme, jak v administraci webu v Joomla 3 vytvářet položky v nabídce (menu) typu články.

04. Instalace a nastavení kontaktního formuláře Ajax Popup Contact Form for Joomla

V tomto videu najdete návod na instalaci a nastavení mého oblíbeného kontaktního formuláře Ajax Popup Contact Form for Joomla.

09. Jak vytvářet kategorie a články

V tomto videu si ukážeme, jak si v administraci webu v Joomla 3 vytvoříte kategorie a do nich potom vložíte články s obsahem, který se bude zobrazovat na webu.

03. Instalace editoru JCE a jeho nastavení

jce editor

V tomto příspěvku si ukážeme, jak do administrace webu v redakčním systému Joomla! nainstalujeme editor JCE a jeho plugin Mediabox. Jak pak tento editor nastavíme jako výchozí editor a jak jeho pomocí budeme upravovat texty v článcích,  modulech, produktech a kategoriích v eshopu.

07. Instalace a nastavení komponenty Akeeba Backup

Akeeba Backup je rozšíření, které umožňuje zálohovat kompletní web včetně jeho databáze do souboru ve formátu JPA. Umí zálohovat i samotnou databázi, a zálohování lze nastavit i v určitých intervalech pomocí služby CRON na webhostingu (jen na WEDOS tak úplně není povolené, protože ty zálohy zabírají dost místa, takže by je člověk musel průběžně odmazávat a nechávat si jen tu poslední).

02. Základní nastavení webu v Joomla! po instalaci

Po instalaci webu v Joomla! je třeba udělat několik základních kroků v administraci webu v Joomla! než začnete s přestavbou webu k obrazu svému. V tomto krátkém videu vám ukážu, jaké budou následující kroky.

06. Jak nainstalovat a nastavit RS Firewall

Dalším mým oblíbeným rozšířením pro Joomla! je komponenta RS Firewall - bezpečnostní rozšíření, které chrání web před útoky hackerů a má v sobě i malware scan, který může odhalit napadené a cizí soubory vložené hackery do vašeho webu v Joomla! V tomto článku vám ukážu, jak nainstalovat a nastavit bezpečnostní komponentu RS Firewall a jak spustit scan (test).

01. Instalace webu v Joomla (1. díl) - instalace z balíčku ve formátu JPA

V tomto videu si ukážeme, jak instalovat webové stránky v redakčním systému Joomla! z balíčku obsahujícího kompletní přednastavený web se vzorovými daty ve formátu JPA. S takovými balíčky se můžete setkat například na stránkách prodejce šablon pro eshopy v systému Virtuemart - www.virtuemarttemplates.net

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků