CS | EN

Jak zadat jiný název produktu v XML feedu pro Heureka.cz

Máte eshop ve Virtuemartu a potřebovali byste, abyste v XML feedu pro Heureka.cz mohli nadefinovat název produktu jiný, než je název produktu v eshopu - konkrétně proto, že Heuréka od jisté doby požaduje, aby v názvu produktu byl uveden výrobce, což může vypadat na eshopu dost divně, pokud nejde o nějaké značkové zboží. V tomto článku Vám poradím, jak tento problém vyřešit.

Na tento problém jsem narazila dnes, když nám Heuréka odmítla změnit nepravdivě uvedeného výrobce u zahradního nábytku, které klient Garden Pardubice importuje do ČR a dále přeprodává. Jeho subdodavatelé si totiž ve svém XML feedu omylem nebo záměrně (kdo ví, a vlastně na tom ani tak nezáleží) uvedli jako výrobce konkurenční firmu. Heuréka se k tomu postavila tak, že po našem klientovi požaduje, aby si do názvu produktu exportovaném v xml feedu pro srovnávač zboží Heuréka.cz uváděl výrobce MODEST Trade...

To jednak vypadá dost hrozně a jednak se tím vyčerpává limit znaků na název produktu v databázi, a tak se vám může stát, že se Vám ořízne něco jiného z názvu, co je ještě více důležité (rozměry, hmotnost, litráž atd.) Určitě se Vám už stalo, že jste zadali příliš dlouhý název produktu a VirtueMart to ořízl po určitém počtu znaků...

Přidání výrobce do názvu produktu v XML feedu pro Heuréka.cz

Naštěstí jsem objevila řešení v podobě komponenty ProductXport, která generuje XML feedy pro srovnávače zboží (nejen Zbozi.cz, Heureka.cz a Heureka.sk, ale i Google.com atd.)

Poté, co si nainstalujete komponentu ProductXport, je potřeba udělat následující:

1. Jděte do menu Komponenty (Components) -> ProductXport -> Správa serverů

2. Klikněte na odkaz Heuréka.cz.

3. Klikněte na záložku "Rozšířené nastavení".

4. Do pole "PHP kód - před zpracováním výstupu produktu:" vložte:
$product->name=$product->name.' '.$product->manufacturer;

5. Uložte nastavení. V XML feedu se Vám před název zboží vloží výrobce a heuréce bude vyhověno.

Pozn.: Toto nastavení funguje ve free i profi verzi komponenty ProductXport. (porovnejte si funkcionalitu free a profi verze komponenty ProductXport). Komponenta ProductXport je kompatibilní s Virtuemartem 1 i 2.

Co ještě umí komponenta ProductXport?

Komponentu ProductXport využijete v případě feedu pro Heureka.cz dvakrát - profi verze totiž navíc nabízí možnost v nastavení každé kategorie eshopu zvolit kategorii, která jí odpovídá na Heureka.cz.

Proč byste to potřebovali? Jednoduše proto, že si Heuréka vymyslela, že pokud strom kategorií ve Vašem eshopu neodpovídá jejich stromu, tak Vám produkty v PPC programu nespáruje. Tím se připravíte o zvýhodněné pozice ve výsledcích vyhledávání.

Je třeba, abyste upravili PHP kód v některých souborech ve Virtuemartu, dle tohoto oficiálního návodu, ale stojí to za to, a pak si můžete v rámci nastavení kategorie dohledat kategorii na heuréce, která tématicky odpovídá té Vaší a máte jistotu, že pokud jste zvolili správně, Heuréka Vaše zboží bude v této kategorii zobrazovat spárované se stejnými produkty v jiných obchodech.

Netroufáte si na instalaci/nastavení ProductXport nebo úpravu kódu sami?

Obraťte se na nás! Za přijatelnou cenu vše zařídíme za vás!

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků