CS | EN

MaximenuCK: jak zrychlit načítání menu pomocí načítání statického CSS

Jak jste si již možná všimli v realizacích našich webových stránek, pro menu jsme si oblíbili francouzský modul MaximenuCK od JoomlaCK.fr, díky kterému si můžete vertikální i horizontální menu dokonale přizpůsobit svým představám, a navíc se chová na rozdíl od nativního menu v Joomla! opravdu responsivně v rámci toho, jak si jej nastavíte. Jeho autor CEd jej v poslední verzi 8.1.4 ještě více zdokonalil, a umožnil zrychlení jeho načítání pomocí načítání kompilovaného či statického CSS. 

Jak může vypadat menu vytvořené pomocí Maximenu CK?

Toto opravdu efektní menu (nabídku) najdete např. na těchto mých webech: www.berlitzpraha.cz, www.alcentrum.cz, www.caffevero.no, www.tss.cz, www.odvetravanefasady.cz a další. Viz galerie screenshotů níže.

Rozšíření pro Maximenu CK

Samotný modul MaximenuCK je zdarma, ale pokud si s ním chcete opravdu vyhrát, doporučujeme pro něj zakoupit za symbolickou cenu také tato rozšíření:

  • Maximenu CK Params - plugin, ve kterém nastavíte globálně vše od jednotlivého vzhledu položek v menu, přes pozadí a chování menu.
  • Maximenu Themes - šablony pro menu (zvláště pokud začínáte, uvítáte širokou nabídku různých vzhledů, které si můžete dál přizpůsobit
  • Maximenu Virtuemart Patch - pokud chcete využívat menu i pro menu kategorií ve Virtuemartu, potřebujete i tento plugin
  • Maximenu CK Mobile Plugin - tento plugin potřebujete pro nastavení mobilního vzhledu menu 

Kde nastavíte načítání statického CSS?

Jděte do Správce rozšíření - Správce modulů a najděte modul typu Maximenu CK. Na záložce Styles options níže v části Load compiled CSS klikněte na Compile, pokud ještě nemáte finálně dodělané menu, nebo Ano, pokud už je nastavení hotové a chcete jen načítat statické CSS menu.

maximenuck compile

Screenshoty z nastavení Maximenu CK

Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků