CS | EN

Joomla 3: komponenta a modul Map Locations

map locations

Dnes vám chci představit výbornou komponentu a modul Map Locations od Copesc, díky které snadno vytvoříte vlastní Google mapu se více místy najednou. Po najetí na šipečku označující místo můžete navíc v bublince zobrazit jak text, tak nějaký obrázek nebo jiné html.

Komponenta Map Locations

Jako základ potřebujete minimálně komponentu Map Locations, kterou si můžete koupit zde za pouhých 5 USD. V komponentě si vytvoříte libovolné množství map a k nim přiřadíte jednotlivá místa, která lze třídit i podle kategorií.

Z komponenty pak lze vytvořit položku v nabídce (menu), která zobrazuje mapu na stránce. Konkrétně dva typy - Map View - zobrazí mapu na stránkách a List View, který zobrazí seznam míst.

Aby se mapa zobrazovala, je potřeba vygenerovat dva API klíče z Google maps. Nastavení komponenty i modulu a postup generování API klíče pro Google Maps uvidíte v tomto videu:

Modul Map Locations

Modul Map Locations je doplňkem komponenty umožňujícím vložení mapy do článku nebo na libovolnou pozici na webu. Kupuje se samostatně za 5 USD.

Jak komponenta, tak modul se instalují standardním způsobem, a i jejich nastavení je jednoduché. K dispozici je i přehledná a podrobná dokumentace včetně screenshotů.

V galerii se můžete podívat na jednotlivé screenhoty z nastavení komponenty, menu i modulu.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků