Joomla 3: komponenta a modul Map Locations

map locations

Dnes vám chci představit výbornou komponentu a modul Map Locations od Copesc, díky které snadno vytvoříte vlastní Google mapu se více místy najednou. Po najetí na šipečku označující místo můžete navíc v bublince zobrazit jak text, tak nějaký obrázek nebo jiné html.

Komponenta Map Locations

Jako základ potřebujete minimálně komponentu Map Locations, kterou si můžete koupit zde za pouhých 5 USD. V komponentě si vytvoříte libovolné množství map a k nim přiřadíte jednotlivá místa, která lze třídit i podle kategorií.

Z komponenty pak lze vytvořit položku v nabídce (menu), která zobrazuje mapu na stránce. Konkrétně dva typy - Map View - zobrazí mapu na stránkách a List View, který zobrazí seznam míst.

Aby se mapa zobrazovala, je potřeba vygenerovat dva API klíče z Google maps. Nastavení komponenty i modulu a postup generování API klíče pro Google Maps uvidíte v tomto videu:

Modul Map Locations

Modul Map Locations je doplňkem komponenty umožňujícím vložení mapy do článku nebo na libovolnou pozici na webu. Kupuje se samostatně za 5 USD.

Jak komponenta, tak modul se instalují standardním způsobem, a i jejich nastavení je jednoduché. K dispozici je i přehledná a podrobná dokumentace včetně screenshotů.

V galerii se můžete podívat na jednotlivé screenhoty z nastavení komponenty, menu i modulu.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail