CS | EN

Google Adwords: jak nastavit sledování konverzí u kontaktního formuláře

seznam konverznich akci

Když si zaplatíte reklamu na Adwords, tak vás jistě zajímá, jak efektivní tato reklama je - tj. vedle počtu prokliků, které vidíte v reportech Adwords, vás může zajímat i kolik zákazníků splnilo cíl, za kterým jste je na webové stránky přivedli. Takový cíl může mít podobu odeslaného kontaktního formuláře, objednávky, registrace atd. V tomto článku si ukážeme, jak nastavit sledování konverze odeslání kontaktního formuláře.

Na našich webových stránkách v Joomla! s oblibou používám kontaktní formulář Perfect Ajax Contact Form. Kromě již popsaných funkcí má i záložku, na které umožňuje sledování tzv. eventů - např. konverzí z reklamních kampaních na Adwords.

V první řade je třeba si sledování konverzí nastavit přímo v Adwords, poté reklamní skript přidat do kontaktního formuláře a v lepším případě si můžete nastavit i stránku, na kterou je návštěvník webu přesměrován po odeslání formuláře, kde mu můžete poděkovat za zprávu, seznámit ho s novinkami, sociálními sítěmi atd.

1. Nastavení konverzí v Adwords

1. Rozklikněte se do kampaně a vpravo nahoře klikněte na ikonu klíče, která zobrazí toto menu, ve kterém klikněte na "Konverze".

adwords sledovani konverzi

2. Klikněte na tlačítko +.

konverzni akce

3. Zvolte typ konverze - v našem případě Webová stránka:

nova konverzni akce adwords

 4. Nastavte způsob měření konverzí.

vytvoreni konverzni akce webu

a na konci dejte "Vytvořit a pokračovat".

5. Na stránce se vám zobrazí trackovací skript, který si zkopírujte. Měl by se vložit mezi tagy <head></head>. Pod ním se zobrazí fragment události, který byste měli vložit na stránku po odeslání formuláře. 

V našem případě jsme jej vložili u formuláře na záložce event do pole: on email success:

nastaveni event snippetu formulare

Typů konverzí je dostupných více - třeba hlídání počtu volání na číslo na webu nebo číslo v rozšíření reklamy na adwords. Ale o tom zase někdy příště :)

Ověření fungování značky můžete provést,když si do Chrome nainstalujete rozšíření Google Tag Assistant.

tag assistant chrome

tag analysis

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků