CS | EN

Co dělat, když Facebook nenačítá při sdílení obrázek vůbec nebo načítá nesprávný?

Důvodů, proč se obrázek nenačítá může být více - buď Facebook na dané stránce ještě nikdy nebyl, a tudíž ji nemá vůbec uloženou ve své cache. Nebo tam naopak byl, načetl si původní obrázek, který jste posléze vyměnili, a nyní se stále zobrazuje ten starý.

facebook nenačítá obrázek

Obsahuje stránka open graph tagy?

Je důležité, aby vaše stránka obsahovala tzv. open graph tagy. To jsou tagy v HTML stránky, které obsahují informace o tom, jaký titulek, popisek a obrázek se má použít při sdílení na Facebooku / Twitteru atd. Takové tagy vkládá do webu nějaké rozšíření pro Open Graph, které obvykle musíte doinstalovat. Já pro své weby v Joomla! používám plugin Shack Open Graph od Joomlashacku.

Nejprve ověřte, že vaše webová stránka obsahuje open graph tagy v HTML. To si můžete ověřit tak, že si zobrazíte zdrojový kód stránky (kliknete přes pravé tlačítko myši kamkoliv na stránce a v menu vyberete Zobrazit zdrojový kód - každý prohlížeč to má trochu jinde) a vyhledáte si v textu og:image. Pokud tam není, chybí vám open graph tag pro obrázek, a je jasné, proč Facebook neví, co má zobrazit.

Předpokládejme ale, že open graph tag v HTML je, a přesto se obrázek nezobrazuje nebo zobrazuje se jiný.

Změnili jste na webu obrázek, ale Facebook načítá starý?

Jděte na stránku Facebook Developers a do pole zadejte odkaz na článek / produkt nebo jiný typ obsahu z vašich webových stránek. Klikněte na tlačítko "Debug", abyste zjistili, jaká data má Facebook aktuálně v cache / mezipaměti pro danou stránku.

Pokud ve výsledku vidíte tag og:image a v něm odkaz na obrázek, můžete tento změnit kliknutím na tlačítko "Scrape again".

Video návod, jak donutit Facebook načíst si aktuální obrázek

podpora virtuemartMáte webové stránky na Joomla! a nevíte si rady?

Trápí vás problém, který nedokážete sami vyřešit? Nezoufejte. To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou webů na Joomla! máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen tvorbu a správu webů v Joomle a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů nebo copywriting (texty pro web) a SEO pro váše www stránky.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků