Windows 10: jak vypnout automatické spouštění aplikací po restartu počítače

Pokud vás stejně jako mě otravuje, že se Windows po restartu počítače pokouší otevřít všechny programy a webové stránky, které byly otevřeny na počítači před restartem, mám pro váš řešení. Plus tip, jak urychlit naběhnutí počítače po zapnutí nebo restartu.

windows 10

Tato otravná funkce byla součástí aktualizací Windows v roce 2004 a slušně zpomaluje naběhnutí počítače do použitelného stavu po restartu. Někomu to možná vyhovuje, ale já většinou restartuji ve fázi, kdy už se počítač skoro nehýbe a představa, že to, co ho do takového stavu dostalo, se stane po restartu znovu, mě vyloženě vytáčí :-)

Jak vypnout automatické spouštění aplikací po restartu?

 1. Klikněte v levém dolním rohu na ikonu Windows a poté na ikonu Nastavení.

  windows nastaveni

 2. Poté klikněte na ikonu "Účty".

  windows ucty

 3. Poté klikněte na "Možnosti přihlášení" v levém sloupci.

 4. Sjeďte až dolů a vypněte možnost "Používat mé přihlašovací údaje k automatickému dokončení nastavení zařízení a opětovnému spuštění mých aplikací po aktualizaci  nebo restartování".

Nastavení toho, co se spouští automaticky po spuštění Windows

Dalším způsobem, jak urychlit start vašeho počítače do použitelného stavu je proškrtání aplikací, které se automaticky spouští po spuštění Windows.

 1. Opět jděte do nastavení Windows (viz bod 1 výše)
 2. Tentokrát jděte do sekce Aplikace.
 3. V lévém menu vyberte možnost "Po spuštění".
 4. Vypněte to, co nepotřebujete mít spuštěné automaticky hned po startu počítače. Příklad - Skype - lze ho spustit ručně  později, ale nemusí vám brzdit start počítače.

  windows po spusteni

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail