CS | EN

11 nejčastějších důvodů, proč vaše emaily končí ve spamu

newsletter email spam

Ať už provozujete internetový obchod nebo máte klasické webové stránky, a běžně s klienty komunikujete emailem, může se vám stát, že vaše korespondence začne zničehonic končit všem ve spamu. Ne každý si spamovou složku kontroluje stejně často jako příchozí poštu, a někomu se spam nestahuje např. do mobilního emailového klienta, takže to není problém, který byste mohli jen tak přehlížet. V tomto článku se dozvíte, jaké chyby při psaní emailů vedou nejčastěji k zařazení emailu do spamu.newsletterAť už provozujete internetový obchod nebo máte klasické webové stránky, a běžně s klienty komunikujete emailem, může se vám stát, že vaše korespondence začne zničehonic končit všem ve spamu. Ne každý si spamovou složku kontroluje stejně často jako příchozí poštu, a někomu se spam nestahuje např. do mobilního emailového klienta, takže to není problém, který byste mohli jen tak přehlížet. V tomto článku se dozvíte, jaké chyby při psaní emailů vedou nejčastěji k zařazení emailu do spamu.

Neposílejte newslettery ze svého serveru a emailu pro komunikaci s klienty

Pokud ze své emailové adresy rozesíláte přímo hromadné emaily svým zákazníkům (newslettery), jste na nejlepší cestě dostat se na tzv. black list, který si poskytovatelé emailových služeb sdílí. Emaily od odesílatelů, jejichž IP adresa skončila na seznamu spammerů pak končí téměř vždy ve spamové složce nebo jej servery rovnou odmítají.

Pokud si chcete ověřit, že vaše doména nebyla zařazena do black listu, zadejte doménu do vyhledávání na této stránce. Pokud vám vyjede všude OK, jste v suchu. Pokud ne, máte problém, a je třeba začít vyjednávat s konkrétním serverem, aby vás odstranil.

Jak předcházet zařazení na black list

K rozesílání hromadné pošty používejte externí služby jako je např. MailKomplet.cz. Jednak předejdete zařazení své IP adresy na black list, a jednak získáte uživatelsky příjemné rozhraní, kde si zvolíte šablonu pro newsletter, jen do ní doplníte obsah a můžete ihned začít oslovovat své zákazníky. Pokud chcete vytvořit šablonu na míru, i s tím vám pomůže podpora Mailkomplet.cz.

Jde o placenou službu, ale ceny nejsou nijak dramatické, a můžete si zvolit buď platbu měsíčním paušálem nebo si nakoupit kredit, ze kterého se vám bude odečítat částka za odeslané emaily. Navíc uvidíte i kolik emailů bylo doručeno, otevřeno, kolikrát kdo klikl na odkazy v nich a příjemci dostanou také příležitost se odhlásit z odběru newsletteru.

11 nejčastějších chyb při tvorbě emailů

  1. Nepoužívejte přehnaně akční fráze typu "Klikněte zde!" nebo "Jedinečná nabídka".
  2. Nepoužívejte v nadměrné míře vykříčníky!!!!!
  3. NEPIŠTE VŠE VELKÝMI PÍSMENY. PŮSOBÍ TO JAKO BYSTE NA SVÉ ZÁKAZNÍKY KŘIČELI FORMOU EMAILU (obzvláště pokud jde o předmět emailu).
  4. Nepoužívejte jasně rudé nebo zelené písmo.
  5. Pište kvalitní obsah. To je velmi důležité, více v příštím článku.
  6. Dejte si záležet i na HTML verzi emailu. Nevkládejte text z Wordu, který přidává do html nadbytečné znaky.
  7. Nepoužívejte html emaily, které jsou v podstatě je jeden velký obrázek s trochou textu. Spam filtry neumí číst obrázky, takže automaticky předpokládají, že se je snažíte nějak ošálit.
  8. Nepoužívejte v předmětu slovo "test". To se často stává, když agentury posílají testovací variantu klientovi.
  9. Zasílání pošty na neaktivní seznamy emailů. Pokud bude půlka z vašich adres nefunkčních, bude to působit mnohem více jako spam než jako newsletter, ke kterému se někdo dobrovolně přihlásil.
  10. Zasílání emailů na spící schránky. Za spící schránky se považují většinou emailové adresy, na které jste nenapsali 6 měsíců. Takže pokud jste svým klientům nic neposlali po dobu 6 měsíců, radši si nechte svůj seznam znovu potvrdit.

 

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

3.00 z 5 - 3 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků