CS | EN

VirtueMart 3: jak zobrazovat celý strom kategorií u produktů a v nastavení menu

Pokud provozujete internetový obchod VirtueMart, který má poměrně rozvětvený strom kategorií jako např. eshop se sportovním oblečením KKsport.cz, pak vám možná doposud komplikovalo přiřazování kategorií u produktů to, že vidíte jen poslední úroveň kategorie (např. šortky), ale nevíte, zda jde o podkategorii pánského nebo dámského oblečení. 

Vyhledávání v poli pro přiřazení kategorie je vám k ničemu, když se vám nabídnou tři kategorie se stejným názvem a scrollovat stromem kategorií, který má třeba 200 a více položek je za trest. 
V tomto článku vám poradím, jak zobrazovat v poli kategorie u produktu a menu celý strom kategorie ve tvaru Kategorie 1 | Kategorie 2 | Kategorie 3... 
 
virtuemart full category tree product
To stejné pak budete mít při vytváření menu položky typu VirtueMart obsahující kategorie (Produkty z kategorie, Produkt):

virtuemart full category tree menu item

Jak toho docílíte?

Vzhledem k tomu, že administrace VirtueMartu tuto možnost zatím neobsahuje a jde o tzv. skrytou konfiguraci, bude třeba změnit nastavení VirtueMartu v databázi a také konfigurační soubor VirtueMartu.
 

Úprava databáze

Přihlaste se do databáze eshopu např. přes PhpMyAdmin a najděte tabulku xyz_virtuemart_configs.  V ní vyhledejte v poli config na konec dlouhého řetězce doplnit:
|full_catname_tree="1" a změnu uložit kliknutím na tlačítko GO.

virtuemart configs full category tree 1

Úprava souboru virtuemart.cfg

Tato konfigurace by se přepsala při aktualizaci, proto je potřeba upravit ještě soubor ../administrator/components/com_virtuemart/virtuemart.cfg

Zde v části [config]  musíte mít řádek full_catname_tree=1

virtuemart cfg full category tree 1

Za tento návod vděčíme kolegovi Davidu Zirhutovi, který je tvůrcem populární komponenty pro import produktů do VirtueMartu ProductMport.  Tato šikovná komponenta umožňuje import produktů z dynamických XML feedů ale i API a jiných formátů jako csv atd včetně nastavení inteligentních pravidel pro automatické zařazování do kategorií a celou řadu dalších automatických operací, které vám ušetří spoustu práce.

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 2 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků