CS | EN

K čemu slouží Google Analytics?

Google Analytics je online služba, která vám poskytne podrobné informace o návštěvnosti vašich webových stránek, díky kterým pak můžete svůj web lépe optimalizovat.

Navíc vám Google Analytics umožňuje zjistit, ve které fázi nákupu nebo plnění jiného cíle stránky zákazníci odcházejí, což vám umožní vyzkoušet si různé varianty textů a vzhledu stránek, které pak můžete porovnat a vybrat tu nejlépe fungující pro účely vašich www stránek nebo eshopu.

Jak funguje Google Analytics?

Je to jednoduché, stačí si jen založit účet Google Analytics zdarma, vygenerovat si kód, který vložíte do vašich webových stránek před konec hlavičky a je to. Google Analytics je navíc dostupný i v češtině.

Pak můžete sledovat jednotlivé reporty Google Analytics, když se přihlásíte do svého účtu nebo si je můžete nechat zasílat na email v libovolných intervalech.

Co se můžu dozvědět z Google Analytics?

Kliknutím na obrázky se můžete podívat na detailní náhled konkrétního přehledu Google Analytics.

Google Analytics obsahuje tyto přehledy:

 

 • Používání webu

  Zde se dozvíte, kolik návštěvníků přišlo na vaše www stránky, kolik si zobrazili stránek, průměrný počet stránek na jednu návštěvu, jaká je průměrná doba, kterou strávili na webu, kolik z nich odešlo hned po příchodu a kolik z nich už na vašem webu bylo předtím, a kolik jich bylo nových. Navíc se dozvíte, z jakého státu a města návštěvníci vašeho webu nebo eshopu pocházeli.

Google Analytics Panel • Zdroje provozu

  Tento přehled vám prozradí, kolik návštěvníků přišlo na váš web přímo a kolik z odkazujících stránek, což může být užitečné zejména pokud si někde zaplatíte reklamu ve formě bannerů. Dále pak zjistíte, kolik návštěvníků přišlo přes internetové vyhledávače, přes které konkrétně a také jaká klíčová slova je na váš web nebo eshop zavedla.

Google Analytics zdroje provozu

 • Přehled návštěvníků

  Z tohoto přehledu se dozvíte spoustu zajímavého o návštěvnících vašich webových stránek nebo e-shopu, zejména jaký používají prohlížeč a operační systém, jaké mají rozlišení obrazovky, jakým jazykem mluví, zda mají nainstalovanou javu a flash atd.

Google Analytics prehled navstevniku • Přehled obsahu

  V tomto přehledu uvidíte počty zobrazení jednotlivých stránek na vašem webu nebo eshopu, a pro každou zvlášť si můžete zobrazit podrobnější informace o tom, jak se na ně uživatelé dostali. Dále zde pomocí analýzy na stránce můžete zjistit, kde konkrétně na vašem webu uživatelé klikali a v jaké míře. K dispozici zde máte i nástroj pro optimalizaci webových stránek, který vám umožní zvýšit konverzi testováním různého obsahu stránek.

Google Analytics prehled obsahu

Google Analytics pro vaše www stránky nebo eshop

Nemusíte mít ani vlastní účet Google Analytics, vložíme kód do vašich stránek za vás a vám dáme přihlašovací údaje k vašim reportům a nastavíme zasílání pravidelných reportů, pokud si to budete přát.

podpora virtuemartMáte webové stránky na Joomla! a nevíte si rady?

Trápí vás problém, který nedokážete sami vyřešit? Nezoufejte. To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou webů na Joomla! máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen tvorbu a správu webů v Joomle a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů nebo copywriting (texty pro web) a SEO pro váše www stránky.

 

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků