CS | EN

VirtueMart 3: jak omezit/nastavit přístup správce jen do určitých částí administrace eshopu

Provozujete eshop VirtueMart a chtěli byste svým zaměstnancům dát jen omezený přístup do jeho administrace, aby mohli např. jen přidávat produkty a kategorie, nebo jen spravovat objednávky? V tomto článku vám poradím jak na to.

opravneni virtuemartPřihlaste se jako Super User, abyste mohl spravovat uživatelská oprávění. Jděte do Uživatelé -> Spravovat. Vytvořte nového uživatele nebo si rozklikněte konkrétního uživatele, jehož práva chcete upravovat.

Můžete využít některou z uživatelských skupin v Joomla!, které mají přístup do administrace např. Administrator a tu přiřadit konkrétnímu uživateli ve Správci uživatelů na záložce "Uživatelské skupiny".

uzivatelske skupiny

 

2. Nyní je třeba jít do VirtueMart -> Produkty a kliknout na tlačítko "Oprávnění".

opravneni virtuemart 2

Na další stránce vidíte v levé části záložky pro jednotlivé uživatelské skupiny - překlikněte se na Administrator (případně jinou, kterou chcete použít) a tam můžete překliknutím selectu  na Povolit povolit jen určité funkce:

opravneni virtuemart 1

Nezapomeňte nahoře nastavení uložit kliknutím na tlačítko "Uložit". Otestujte funkčnost tak, že se přihlásíte jako uživatel s omezenými právy.

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků