CS | EN

Reset / obnova hesla administrátora v Joomla!

Zapomněli jste heslo k administraci stránek v Joomla! nebo Vám ho nějaký hacker změnil? Bohužel v Joomla! nenajdete žádný odkaz Zapomenuté heslo, který by vám poslal odkaz na reset hesla nebo dokonce heslo samotné na email spojený s administrátorským účtem. Jediným řešením je toto heslo změnit.

Jak změnit heslo administrátora v Joomla!

Když se mi toto stalo, našla jsem na internetu řadu návodů a lišily se od sebe variantami redakčního systému Joomla!. Nakonec z nich spolehlivě fungoval jen tento návod, který ale vyžaduje, abyste se dostali do databáze.

Jak se dostat do databáze Joomla!

Pokud máte přístup k databázi webu v Joomla!, např. přes PhpMyAdmin, máte z poloviny vyhráno. Ale i když Váš webhosting nenabízí PhpMyAdmin, můžete vyzkoušet aplikaci Adminer. Když tuto aplikaci nahrajete přes FTP do adresáře s Vaším webem, pak se můžete přihlásit do správy databáze např. na url http://www.vasedomena.cz/adminer.php. Rozhraní je trochu jednodušší než u PhpMyAdmin, ale svůj účel to splní.

1. Přihlašte se přes ftp k Vašemu webu a v souboru configuration.php najděte login k databázi zde: var $user = 'login_uzivatele'; (login_uzivatele si nahraďte tím, co tam najdete) a heslo k databázi najdete zde: var $password = 'vaseheslo';.

2. Po přihlášení do databáze zvolte vlevo databázi, ve které se nachází váš web. Pokud jich tam máte víc, je to ta, kterou najdete v souboru configuration.php zde: var $db = 'nazev-databaze';.

3. Najděte v levém menu tabulku _users - např. jos_users, ale předponu můžete mít jinou.

4. Klikněte na ikonu tužky (editace) u uživatele, pro kterého chcete změnit heslo.

5. Do pole Password dejte místo původního toto: d2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199. Nahradí to původní heslo slovem secret. Dole pod tabulkou klikněte na tlačítko "Go". Měla by se vám ukázat hláška, že byl ovlivněn jeden řádek.

6. Pak se zkuste přihlásit pod svým loginem a heslem secret do administrace, a tam si heslo ihned změňte na nové bezpečnější.

4.00 z 5 - 4 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků