O projektu StaWEBnice

Začátky v Xacti aneb doba kamenná

Úplné počátky našeho projektu sahají až do roku 2005, kdy jsem po úspěšném dokončení studia práv nastoupila do svého prvního zaměstnání - americké IT firmy Xacti. Mým šéfem a velkým Guru se stal Dušan Šenkypl, který firmu založil, a později opustil, aby se mohl věnovat vlastnímu novému projektu ePojištění. Ačkoliv jsem tehdy nastoupila coby Office manager a copywriter, protože Dušana bůhvíproč zaujaly moje anglické marketingové texty, prošla jsem si během 5 let ve firmě celou řadou pracovních pozic. Práce pro právníka u nás ve firmě příliš nebylo. Ačkoliv s dojetím vzpomínám na své vyhrané odvolání, když nám krajský soud zamítl na poprvé návrh na zápis vedoucícho odštěpného závodu do Obchodního rejstříku  nebo licenční smlouvu pro Spyware Terminator...

A musím říct, že jsem se díky Dušanově metodě "hoď do vody, ať si zaplave", naučila v Xacti hrozně moc. Jeden den mi poslal odkaz na Google Adwords a řekl mi: "Prostuduj si to, od zítřka to budeš dělat", a za nedlouho jsem školila celý marketingový tým, který měl na starosti PPC kampaně. Podobně to fungovalo se vším. Nainstaluj si Microsoft Project, od zítřka budeš plánovat práci grafikům...

Práce design managera mě moc bavila, protože jsem měla příležitost pracovat se skvělým týmem kluků. Prostě jsem se nenudila :-) A musím říct, že Dušan byl jediný z mých šéfů, který měl dokonalý přehled o tom, co jsem dělala. Uměl mě zdrbnout i pochválit. A dodnes jsem mu za to vděčná. Naučila jsem se od něj vše, co jsem potřebovala...

Začínala jsem jako copywriter, později mi přibyl HR management, a když nás opustil šéf grafiků, přibyl mi k mé dosavadní práci i project management oddělení designu. V samotných začátcích jsem měla na starosti i project support management, kde jsem nastavovala procesy podpory našich softwarových a webových projektů. Část svých činností, zejména v oblasti administrativy jsem časem předala jiným lidem, ale sama jsem se posunula do oblasti project managementu, kdy jsem dostala na starosti své vlastní projekty. Jako pravá ruka ředitele jsem fungovala až do svého odchodu na mateřskou na konci roku 2009.

Mé první webové stránky - Bizy-bee.com

Už při své práci v Xacti jsem začala tvořit své první webové stránky - můj blog Bizy-bee.com. Byla to zpočátku spíš taková moje tělocvična SEO optimalizace, a v době, kdy tu nikdo SEO copywriting nedělal, se mi báječně dařilo umísťovat se s články o těhotenství na prvních příčkách ve výsledcích vyhledávání Google. Svého času můj blog navštěvovalo 1000 lidí denně. Dnes už je to něco kolem 400 unikátních návštěvníků denně, ale také už nemám moc času psát, a proto jsem pověřila psaním článků zbývající členky svého týmu - Bětku Ďáskovou, Denču Hejnovou a Terezku Adamcovou. 

V roce 2010, stále ještě na mateřské dovolené, jsem se rozhodla začít se živit tvorbou webových stránek. Obeslala jsem své přátele s hromadným emailem, zda někdo nepotřebuje vytvořit webové stránky. A hned se ozvali první zákazníci - Viktor Šulc a MODEST Trade, Martin Přehnal a Sebimoto. A časem se jejich okruh značně rozrostl jak o jejich známé, tak o úplně cizí lidi, kteří si mě našli na internetu.

Už na to nejsem sama...

Zhruba v roce 2013 už toho začalo být na mě tolik, že jsem se rozhodla rozšířit tým a oslovila své dobré kamarádky Bětku a Denču, které také byly na mateřské. A tak jsem je zasvětila do tajů SEO copywritingu. V roce 2015 k nám přibyla i Terezka a Lukáš. A tak to spolu táhneme už několik let. Myslím, že klíčové je vybrat si  opravdu spolehlivé a šikovné lidi do týmu. A v tom jsem měla myslím šťastnou ruku.

Spolu s externími spolupracovníky grafiky a kodérem Lukášem Polzerem a programátory Stanem Scholtzem a Davidem Zirhutem nás naše práce neustále baví, a snažíme se ji dělat tak, aby naši zákazníci byli spokojeni a doporučili nás dál. Spolupracujeme i se společností MailKomplet.cz, zabývající se email marketingem, kterou založil můj dobrý kamarád Honza Pukovec, který je také mou velkou inspirací, stále mě něčím obohacuje a vzdělává, a hecuje k lepším výkonům.

Své zákazníky známe a máme rádi...

Své zákazníky známe všechny jménem, a jsme tu pro ně 7 dní v týdnu. Snažíme se z nich nedělat hlupáky. Víme, že nikdo učený z nebe nespadl. A kdyby si vše uměli udělat sami, nepřišli by za námi. Když se chtějí učit, zaškolíme je ve správě webu při osobním školení nebo pomocí video tutoriálů. Když chtějí věnovat svůj čas raději svému podnikání, uděláme vše za ně. Nikdy se jim nesnažíme vnucovat nějaký business model, který by jim nevyhovoval.  A myslím, že proto se k nám stále vrací s novými projekty a doporučují nás i svým přátelům. Věříme s nimi v jejich sny, ať už chtějí prodávat žvýkačky, zahradní nábytek, učit lidi cizí jazyky nebo fotit.

Naše práce nás baví. A doufáme, že je to i vidět. :-)

Pokud se Vám líbí naše filosofie, rádi se s Vámi poznáme a vytvoříme web i pro Vás!

Za tým StaWEBnice,

hrajusi

Petra Procházková

zakladatelka projektu StaWEBnice

 

Podporujeme

uniceflekari bez hranicpromateje.cz

Naši klienti o nás říkají...

 

Se StaWEBnicí na věčné časy a nikdy jinak! Profesionalita, rychlost, vstřícnost. Mohu jen doporučit!!!

Zveřejnil Pavel Mucska dne 9. listopadu 2017
 

Všechna níže popsaná pochvalná slova mohu jen podepsat. Stawebnice - zejména osobou Petry Procházkové -pro nás dělala nový eshop. Vypadá skvěle a protože ho dodnes neustále vylaďujeme a posouváme dál (a že jsme si toho navymýšleli) oceňuji především její empatii, která v tomto doposud převážně mužském oboru není vždy úplně samozřejmá. Díky a doufám v dlouhou spolupráci!

Zveřejnil Petr Máchal dne 8. listopadu 2017
 

Lepší programátory jsem ještě nepotkal. Rychlé a profesionální jednání. Vřele doporučuji

Zveřejnil Zdeněk Musil dne 19. srpna 2017
 

Skvělý a profesionální přístup. Na všechny naše dotazy dostáváme rychlé a sofistikované odpovědi s rychlou implementací do praxe!

Zveřejnil Michal Drápalík dne 23. srpna 2016
 

Se StaWEBnici spolupracuji nekolik roku a postupne jsem u ni nechal vytvorit nekolik webu ke sve velke spokojenosti. Ocenuji hlavne vybornou komunikaci, operativni reseni problemu, Mohu vrele doporucit.

Zveřejnil Viktor Šulc dne 30. prosince 2015
 

Výborná komunikace, vše rychle, poradí, vylepší, dobrá cena, pro mě nejlepší!!! Děkuji za spolupráci!!! Doporučuji !!!

Zveřejnila Eva Silná dne 30. prosince 2015
 

StaWEBnice je pro mne záchranné lano při řešení "neřešitelných" problémů. Vynikající spolupráce, spolehlivost a příjemné jednání. Na webovém blogu čerpám spoustu zajímavých informací.

Zveřejnil Ian Noxx dne 30. prosince 2015

Další recenze našich klientů...

Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá