VirtueMart 3: jak zobrazit popisek prázdné kategorie

Pokud máte ve svém eshopu VirtueMart nějaké prázdné kategorie, možná jste narazili na to, že u prázdných kategorií VirtueMart nezobrazuje popisek, i když v administraci máte vyplněný. V tomto článku vám poradím, jak tento problém vyřešit.

Proč zobrazovat prázdné kategorie ve VirtueMartu?

Někdy si můžete chtít předchystat kategorie ještě  předtím, než do nich máte připravené produkty. Třeba jen proto, aby vám je Google zaindexoval. Z hlediska SEO je samozřejmě důležité, aby i stránka kategorie internetového obchodu obsahovala nějaký kvalitní a unikátní text.

Úprava šablony eshopu VirtueMart

Abyste mohli zobrazovat text popisku kategorie navzdory výchozímu nastavení VirtueMartu a nedocházelo k přepsání vaší změny při  každé aktualizaci VirtueMartu, je třeba, abyste si vytvořili přepis souboru ve složce templates/nazev-sablony/html/com_virtuemart/category/default.php

Samotný postup se  bude lišit podle použité šablony, každopádně to, co schovává popisek je tento  řádek:

if (!empty($this->products)) {

(v původním souboru VIrtueMart je to řádek 77)

řešením je tedy celý blok zobrazující popisek kategorie přesunout nad tento řádek, např. takto:

virtuemart popisek kategorie nad products

 

Zdrojem této informace je toto vlákno na fóru VirtueMart.


podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout