Googlebot na webu nemá přístup k souborům CSS a JS

Nedávno Google aktualizoval směrnice pro zlepšení pozic ve výsledcích vyhledávání na Google. Jejich součástí je i přístupnost souborů .css a .js (kaskádových stylů a javascriptu) na vašem webu. Má to mít vliv na hodnocení webu ve výsledcích vyhledávání. V tomto článku vám poradím, jak tyto soubory zpřístupnit Google na vašich webových stránkách v redakčním systému Joomla! tak, abyste vyhověli těmto směrnicím.

Možná vám Google už poslal i email, kde uvádí, že Googlebot na webu xy.com nemá přístup k souborům CSS a JS, vyžadující změny v souboru robots.txt viz tento článek.

Jak zpřístupnit pro Google soubory CSS a JS ve webu na Joomla!

Musíme Google povolit přístup k těmto souborům pomocí indikátoru Allow v souboru robots.txt, který máme v rootu webu Joomla!

Typickými CSS soubory, ke kterým chceme dát přístup jsou soubory ve složce css v adresáři šablony. Výchozí nastavení souboru robots.txt, které Joomla! vkládá do rootu po instalaci je takové, že máte na složce templates Disallow.

Potřebujete tedy upravit soubor robots.txt tak, že do něj vložíte řádek, kde mu uvedete cestu k css a javascript souborům šablony, např.

Allow: / templates / nazevsablony / css /
Allow: / templates / nazevsablony / js

Příklad: js-css-googlebot

Jak dáte Google vědět, že jste provedli změnu?

Přihlaste se do Google Search Console, klikněte na web, jehož se to týká v nabídce a ve zprávě Google klikněte na tlačítko "Načíst jako Google". Nebo v bočním menu Procházení zvolte "Načíst jako Google".

nacist-jako-google

nacist-jako-google-1

Pak klikněte na tlačítko Načíst a vykreslit.

načíst a vykreslit jako Google

 

youtubeSledujte YouTube kanál StaWEBnice!

Zajímají Vás rady a tipy na práci s redakčním systémem Joomla?

Staňte se odběrateli Youtube kanálu StaWEBnice! Jedině tak vám v budoucnosti žádné video neunikne a ušetříte si spoustu času při hledání řešení po diskuzních fórech.Podělte se s ostatními o své zkušenosti...

{fcomment}

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail