CS | EN

Joomla 3.7.2: Změna hesla administrátora v Joomla!

Zapomněli jste své administrátorské heslo do webových stránek v Joomla! nebo jste převzali web po někom, kdo vám heslo nesdělil a teď se nemůžete dostat do  administrace? V tomto článku Vám poradím, jak vyresetovat heslo administrátora v Joomla! - resp. změnit ho na něco, co vám dovolí dostat se do administrace a tam si pak heslo změnit na cokoliv chcete.

Návod, jak si  změnit heslo administrátora v Joomla! jsem už na svém blogu publikovala, ale dnes jsem zjistila, že v Joomla 3.7.2 už nefunguje, protože zřejmě došlo ke změně šifrování hesel v databázi. Takže u novějších verzí použijte tento návod a u starších verzí Joomla! tento návod

De facto máte 3 možnosti a vždy k nim potřebujete přístup k FTP - protože kdo se dostane k FTP, může ze souboru configuration.php zjistit údaje pro přihlášení k databázi např. přes PhpMyAdmin nebo Adminer. Takže si rozhodně tyto údaje nikde neukládejte a nesdělujte je nedůvěryhodným osobám. Pokud po vás chce např. podpora rozšíření nebo šablony přístup k ftp, vytvořte jim vždy nový účet, který po vyřešení problému zablokujte. A v ideálním případě je pouštějte jen na testovací verzi webu.

1. Změna hesla administrátora Joomla! přes databázi

1. Přihlaste se do databáze např. přes PhpMyAdmin nebo Adminer, což je FREE náhražka PhpMyAdmin, kterou si můžete stáhnout zde, a jednoduše ji nahrát do rootu instalace Joomla!. Je to jeden soubor, který doporučuju přejmenovat na neco.php a pak se do db přihlásíte tak, že za doménu vložíte neco.php a jako login použijete údaj z configuration.php $user, jako heslo $password, jako název databáze $db a jako server údaj z řádku $host.

adminer

2. Najděte tabulku *_users a v ní najděte uživatele, kterému chcete změnit heslo. Klikněte na upravit a do pole password zkopírujte tento text:

d2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199

3. Přihlaste se do administrace vašeho webu v Joomla! pomocí loginu uživatele, kterého jste měnili a jako heslo použijte slovo: secret

4. Jděte do Uživatelé - Spravovat a změňte si heslo na nové.

2. Vytvoření nového administrátora v Joomla! přes databázi 

1. Přihlaste se do administrace sql jako v předchozím případě a klikněte na odkaz SQL příkaz nebo záložku SLQ v PhpMyAdmin a spusťte tento příkaz:

INSERT INTO `ejasu_users`
(`name`, `username`, `password`, `params`)
VALUES ('Administrator2', 'admin2',
'd2064d358136996bd22421584a7cb33e:trd7TvKHx6dMeoMmBVxYmg0vuXEA4199', '');
INSERT INTO `jos31_user_usergroup_map` (`user_id`,`group_id`)
VALUES (LAST_INSERT_ID(),'8');

to vytvoří administrátorský účet s loginem admin2 a heslem secret.  

Prefix tabulky (v našem případě ejasu_)  změňte podle konkrétního prefixu vaší databáze. Pokud chcete jiný login, nahraďte admin2 v příkazu vaším loginem.

phpmyadmin

Hlavně nezapomeňte heslo ihned po přihlášení změnit ze secret na něco mnohem bezpečnějšího!

Hodně štěstí a ať Vás provází síla! :-)

 

 

 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků