Google Analytics 4: Jak vytvořit nové publikum

V nové službě Google Analytics 4 si můžete vytipovat skupiny návštěvníků svého webu nebo mobilní aplikace podle určitých parametrů, které si určíte sami. Tyto pak můžete sledovat odděleně a vyhodnocovat jejich chování. V tomto článku si povíme, jak takové publikum v Google Analytics 4 vytvořit.

Co je to publikum v Google Analytics 4?

Publikum ve službě Google Analytics 4 jsou uživatelé/návštěvníci webu, které si sami spojíte je jedné skupiny na základě libovolné kombinace podmínek, kterými je můžete odlišit od ostatních návštěvníků na webu.

Publikem mohou být jednoduše aktuální zákazníci (když zahrnete uživatele, kteří mají > 0 zobrazení produktů, a vyloučíte uživatele, kteří mají > 0 nákupů).

Ale můžete identifikovat i zákazníky, kteří si prohlíželi stránku s detailem produktu A, a pak se do 3 návštěv nebo do týdne vrátili a produkt si koupili.

Můžete vytvořit komplexní a specifické definice publika – např. všichni uživatelé, kteří někdy koupili nějaký produkt, nebo všichni uživatelé, kteří nakoupili během posledních 12 měsíců, ale ne v posledních dvou měsících.

Jak vytvořit publikum v Google Analytics 4?

  1. V levém menu v části KONFIGUROVAT klikněte na "Publika".
  2. Klikněte na modré tlačítko "Nové publikum".
  3. Klikněte na tlačítko "Vytvoření vlastního publika". publikum ga4 navstevnik blogu
  4. Zde můžete nakombinovat různé podmínky, podle toho, co chcete zjistit - např. v našem případě jsme chtěli sledovat návštěvníky blogu StaWEBnice, kteří si zároveň zobrazili náš ceník, tudíž jsou to potencionální klienti. Proto jsme pro dané publikum určili dvě podmínky - že a) navštívili stránku, jejíž adresa začítání seo/seo-blog/, což je část adresy všech článků na blogu StaWEBnice a zároveň b) navštívili stránku s ceníkem, jejíž adresa je https://www.stawebnice.com/cenik.

publikum navstevnik klient

Užitečné odkazy:

Nápověda Google Analytics 4 pro vytváření publika:

Import publika z galerie řešení publika (příklady, které vytvořili jiní - v angličtině)

podpora virtuemartMáte webové stránky na Joomla! a nevíte si rady?

Trápí vás problém, který nedokážete sami vyřešit? Nezoufejte. To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou webů na Joomla! máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen tvorbu a správu webů v Joomle a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů nebo copywriting (texty pro web) a SEO pro váše www stránky.

 
0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout