Joomla 3.9

Byla vydána Joomla 3.9!

Dnes byla vydána dlouho očekávaná aktualizace Joomla 3.9, nejen obsahující 250 různých vylepšení redakčního systému Joomla! včetně tzv. "The Privacy Tool Suite" - která sice trochu s křížkem po funuse, ale přeci jen aspoň pro nové webové stránky v Joomla! řeší problematiku správy uživatelských dat v souvislosti s GDPR

 Co nového přináší aktualizace Joomla 3.9?

Privacy Tool Suite

V rámci tohoto balíčku můžete sledovat souhlasy uživatelů, spravovat podmínky ochrany soukromí a jejich změny. Najdete ho pod nabídkou v adminu Uživatelé -> Soukromí.

Logování činnosti v administraci Joomla!

Potřebujete vědět, který uživatel, co udělal? Pokud si aktivujete plugin Systém - rotace záznamu, získá Super user přehled o  tom, kdy a kdo udělal nějakou změnu - a to  i v rámci podporovaných rozšíření.

Další novinky v Joomla 3.9

Joomla 3.9 ke stažení

Aktualizovat na Joomlu 3.9 můžete přímo z ovladacího panelu nebo komponenty v administraci vašeho webu. Jako obvykle, před samotnou aktualizací nejprve zaktualizujte jednotlivá rozšíření a proveďte zálohu webu např. pomocí komponenty Akeeba Backup. Pokud všechna rozšíření nainstalovaná na vašem webu podporují PHP 7.1, doporučuje se i aktualizace PHP na hostingu na tuto verzi.

Pro nové weby si můžete  stáhnout instalační balíček Joomla 3.9 na oficiálních stránkách Joomla! stejně jako český jazykový balíček.

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout