Wordpress: jak manuálně aktualizovat wordpress přes FTP

wordpress aktualizace

Jak aktualizovat Joomla! přes FTP jsme si už řekli, a dnes si ukážeme, jak aktualizovat manuálně Wordpress, protože se vám může stát, že web ve Wordpressu přestane z nějakého důvodu fungovat, a přeinstalace přes backend není možná. V tomto článku najdete návod krok za krokem, jak na to.

Návod na aktualizaci Wordpressu

  1. Stáhněte si nejnovější instalační balíček Wordpressu zip (or tar.gz) file.
  2. Rozbalte si balíček u sebe na počítači
  3. Deaktivujte pluginy přejmenováním složky plugins ve složce wp-content (třeba na plugins1).
  4. Smažte přes FTP původní adresáře wp-includes a wp-admin
  5. Pomocí FTP nahrajte do složky rootu webu nové adresáře wp-includes a wp-admin ze staženého balíčku.
  6. Do složky wp-content nahrajte soubory z rozbaleného balíčku wp-content, což přepíše původní soubory, ale NEMAŽTE původní adresář wp-content ani žádné soubory v něm (přepíšou se jen potřebné soubory).
  7. Do adresáře rootu na serveru nahrajte všechny samostatné soubory z nového balíčku, které nebyly v žádném adresáři.

Všechny staré soubory Wordpressu byste měli nahradit novými ze složek wp-includes a wp-admin a také soubory jako index.php, wp-login.php atd). Nebojte váš konfigurační soubor wp-config.php bude v bezpečí.

Buďte opatrní, až budete kopírovat obsat složky wp-content, abyste si nepřepsali celý její obsah, protože v něm žijí vaše šablony a pluginy, a ty si budete chtít ponechat. Pokud jste upravovali výchozí šablonu a nepřejmenovali ji, přišli byste o tyto změny. Pokud jste předtím složku plugins přejmenovali, mělo by stačit ji přejmenovat zpět a doinstalované šablony by měly být taky nepřepsané. I když nezapomeňte aktualizovat i pluginy a šablony.

Měli byste se podívat i na soubor wp-config-sample.php, a porovnat ho s wp-config.php, jestli tam něco nepřibylo nebo naopak.

Aktualizace v backendu

Jděte do administrace na adrese vaše doména/wp-admin a přihlaste se. Pokud bude potřeba upgrade databáze, Wordpress vás na to upozorní a zobrazí odkaz jako http://example.com/wordpress/wp-admin/upgrade.php. Postupujte podle tohoto odkazu, abyste aktualizovali databázi, aby byla kompatibilní s nejnovějšími soubory.

Nezapomeňte znovu aktivovat všechny pluginy - překopírujte do přejmenované složky plugins změny z nové složky plugins, tu pak smažte a přejmenovanou složku plugins1 přejmenujte na plugins.

Aktualizace šablony ve Wordpressu

Když už jsme v tom, tak zaktualizujeme i šablonu, ale předtím si zazálohujeme obsah složky wp-content/themes. Před aktualizací šablony deaktivujeme cache v pluginech. Pak na úvodní stránce administrace klikneme na odkaz, který aktualizaci nabízí:

aktualizace sablony wordpress

Pak zaškrtněte šablonu a klikněte na aktualizovat šablony:

aktualizovat sablony wordpress

uspesna aktualizace sablony

Aktualizace pluginů

Wordpress vás upozorní na dostupné aktualizace u pluginů. Stačí je zaškrtnout a dát aktulizovat.

Promažte mezipaměť

Pokud používáte cachování, promažte mezipaměť ve wordpressu v pluginech.

Zkontrolujte, že web žije :-)

Užitečné odkazy související s aktualizací Wordpressu

5.00 z 5 - 2 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail