VirtueMart 3: jak vkládat do emailu o změně stavu objednávky popisek stavu

Pokud máte ve svém internetovém obchodě VirtueMart potřebu zasílat se změnou stavu objednávky svým klientům i nějaké opakující se informace (např. o tom, jaký bude další postup), můžete využít popisku u stavu objednávky, který se bude automaticky vkládat do emailu, který zákazníkovi přijde při změně stavu objednávky.

Abychom toho dosáhli, bude třeba upravit soubory Virtuemartu a nastavit si popisky u stavů objednávky ve Virtuemartu.

Úprava stavů objednávky ve Virtuemartu

Eshop VirtueMart má několik přednastavených stavů objednávky, které si můžete buď upravit, nebo si můžete vytvořit nové (jen nezapomeňte pak přidat přepisy pro daný kód stavu do jazykových přepisů Joomla! (o tom si povíme někdy jindy).

Jděte do VirtueMart - Nastavení - Konfigurace - Stavy objednávky. Rozklikněte si některý stav objednávky a do pole popis vložte text, který chcete automaticky vkládat do emailu o daném stavu objednávky.

stav objednávky v Eshopu Virtuemart

Do popisku stavu objednávky tak můžete vložit jakýkoliv text, který není specifický jen pro konkrétní objednávku (k tomu slouží komentáře při změně stavu objednávky).

email z Eshopu Virtuemart

Úprava souborů VirtueMartu

Při výchozím nastavení VirtueMart tyto informace do emailu nevkládá, ale můžete si pomoci sami. Jen je třeba počítat s tím, že po aktualizaci VirtueMartu bude třeba úpravu souboru orders.php zopakovat. Jak tedy na to?

V souboru /administrator/components/com_virtuemart/models/orders.php je třeba na řádku 229

  // Get the order details $q = "SELECT o.*, o.created_on as order_created, o.modified_on as order_modified, u.*, s.order_status_name

změnit na

// Get the order details $q = "SELECT o.*, o.created_on as order_created, o.modified_on as order_modified, u.*, s.order_status_name, s.order_status_description

 

a pak v šabloně emailu (lépe jejím přepisu ve vaší šabloně, který najdete ve složce templates/html/com_virtuemart/invoice/)

v souboru /components/com_virtuemart/views/invoice/tmpl/mail_html_shopper.php

na místo, kam chcete popisek stavu objednávky vkládat (ve výchozím VM je to mezi řádky 75  a 76, vložte:

<?php if(!empty($this->orderDetails['details']['BT']->order_status_description)){ ?>

<tr>

<td colspan="3" align="left" style="border: 1px solid #CCCCCC;">

 <?php echo nl2br(html_entity_decode(vmText::_($this->orderDetails['details']['BT']->order_status_description))); ?>

</td>

 </tr>

<?php } ?>


podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 2 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail