Akeeba backup: an error occured. The file is not a JPA archive

akeeba file is not jpa archive

Pokud používáte k zálohování webových stránek v Joomla! komponentu Akeeba Backup, může se vám při rozbalování archívu stát, že namísto klasického wizardu uvidíte výše uvedenou chybovou hlášku. Nestalo se mi to poprvé, a tak jsem zapátrala, v čem by mohl být problém. Řešení bylo překvapivě jednoduché.

Balíčky, do kterých Akeeba Backup běžně zabalí jak samotné soubory webu, tak jeho databázi mají obvykle koncovku .jpa. Soubor, který vám pak stačí přenést na jiný server nebo do zálohy pak může mít název neco.jpa, a pak už vám stačí jen soubor kickstart.php a en-GB.kickstart.ini a jste připraveni k instalaci webu z formátu jpa.

Akeeba obvykle vytvoří jeden takový balíček, ale když jde o web větších rozměrů (myšleno v souborech), začne k němu vytvářet další soubory a ty už čísluje např. neco.j01. K tomu, abyste web rozbalili pak logicky potřebujete oba či všechny díly skládačky. Tadá... zkuste tedy zapátrat v adresáři, kam jste původní web zálohovali, po dalších částech zálohy a nahrajte na nové místo všechny. Pak spusťte instalaci na adrese domena.cz/kickstart.php a můžete začít s instalací.

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout