CS | EN

přesměrování webu

Jak automaticky přesměrovat stránku na jinou doménu po zobrazení stránky

Vedle standardního přesměrování domény, které si můžete nastavit v nastavení domény na webhostingu můžete chtít na doméně zobrazit nějaký obsah a teprve poté návštěvníka přesměrovat jinam - a to jak formou odkazu, tak automatickým přesměrováním po určitém čase. V tomto článku vám poradím, jak na to.

Jako příklad se můžeme podívat na jednoduchou html stránku absoluteblack.com, kde jsem vložila odkaz ve formě tlačítka a zároveň pomocí meta tagu nastavila přesměrování na doménu absoluteblack.cc.

Zároveň jsem nastavila automatické přesměrování po 10 vteřinách pomocí meta tagu, který je třeba vložit mezi tagy <head> </head> 

<meta content="5;url=http://www.example.com" http-equiv="Refresh" />

Vedle tohoto jednoduchého  způsobu, který možná není úplně nejmodernější, můžete nastavit přesměrování i pomocí souboru .htaccess a PHP. Příklady najdete v tomto článku.

Proč to vlastně dělat?

Možná si říkáte, proč to jednoduše nepřesměrujeme v nastavení webhostingu. Pokud chcete sledovat náštěvnost pomocí Google analytics, potřebujete sledovací skript vložit do hlavičky stránky. Navíc takto můžete návštěvníkům zobrazit i nějaké informace, než dojde k přesměrování. 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail

Jsme tým ajťáků, které jejich práce baví a doufáme, že je to vidět. Milujeme redakční systémy Joomla!WordPress a eshop VirtueMart, ale pomůžeme vám i se SEO a texty pro web nebo správou sociálních sítí a PPC kampaní.

Našimi zákazníky jsou drobní živnostníci, malé a střední firmy, školy, ale i stavební firmy s milionovými obraty v České republice i v zahraničí. Baví nás pomáhat lidem plnit jejich sny, ať už jím je vlastní blog nebo prodej výrobků či služeb...


Ochrana soukromí | Mapa stránek

Slovy našich klientů

Flexibilita, rychlost a vstřícnost, to byl můj první dojem při zahájení spolupráce se StaWEBnice.

Oceňuji zejména sqělé a moderní návrhy řešení a jejich bezproblémovou implementaci na našich webech.

V současné době nám spravují 4 weby a jsme maximálně spokojeni.

Zavolejte nám

Napište nám na

Zastavte se za námi

Hojerova 1647/2, Kuřim

Napište nám
můžete ještě napsat 2000 znaků