přesměrování webu

Jak automaticky přesměrovat stránku na jinou doménu po zobrazení stránky

Vedle standardního přesměrování domény, které si můžete nastavit v nastavení domény na webhostingu můžete chtít na doméně zobrazit nějaký obsah a teprve poté návštěvníka přesměrovat jinam - a to jak formou odkazu, tak automatickým přesměrováním po určitém čase. V tomto článku vám poradím, jak na to.

Jako příklad se můžeme podívat na jednoduchou html stránku absoluteblack.com, kde jsem vložila odkaz ve formě tlačítka a zároveň pomocí meta tagu nastavila přesměrování na doménu absoluteblack.cc.

Zároveň jsem nastavila automatické přesměrování po 10 vteřinách pomocí meta tagu, který je třeba vložit mezi tagy <head> </head> 

<meta content="5;url=http://www.example.com" http-equiv="Refresh" />

Vedle tohoto jednoduchého  způsobu, který možná není úplně nejmodernější, můžete nastavit přesměrování i pomocí souboru .htaccess a PHP. Příklady najdete v tomto článku.

Proč to vlastně dělat?

Možná si říkáte, proč to jednoduše nepřesměrujeme v nastavení webhostingu. Pokud chcete sledovat náštěvnost pomocí Google analytics, potřebujete sledovací skript vložit do hlavičky stránky. Navíc takto můžete návštěvníkům zobrazit i nějaké informace, než dojde k přesměrování. 

5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail