Jak instalovat databázi pro Geo Locator pro OnePage Checkout

Pokud potřebujete ve svém eshopu VirtueMart detekovat měnu podle IP adresy, je nutné si doinstalovat komponentu GeoIP Locator, která je součástí rozsáhlého balíčku funkcí, které v sobě zahrnuje One Page Checkout od Rupostelu. V tomto článku vám poradím, jak si do něj nainstalovat databázi IP adres z Maxmind.

 

V minulosti to byla záležitost jednoho tlačítka, ale od té doby, co Maxmind změnil podmínky, si buď musíte koupit licenci nebo se zaregistrovat a aktualizovat databázi ručně. Nyní si ukážeme, jak a kde si můžete databázi IP adres stáhnout a nainstalovat do komponenty Geo Locator.  

 1. Zaregistrujte se na stránce Maxmind:

  geolite signup

 2. Přijde vám email s odkazem na změnu hesla. Změňte si heslo a pokračujte dále ke stažení souboru s db ve formátu CSV na této stránce: https://www.maxmind.com/en/accounts/446436/geoip/downloads

 3. Stáhněte si  tento poslední balíček:

  download geoip

 4. Přejmenujte soubor na GeoIPCountryCSV.zip a nahrajte ho do složky /tmp vašeho webu.

 5. Jděte do Komponenty -> Geo Locator, zaškrtněte toto pole a klikněte na tlačítko "Install":

  install geo ip

 6. Počkejte než se nainstaluje komplet databáze:

  inserting geoip

 7. Pokud se vám vše povedlo, měli byste vidět tuto zelenou hlášku.

  data installed properly

podpora virtuemartMáte internetový obchod na systému VirtueMart a nevíte si rady?

To se může stát každému. Obraťte se na nás! S tvorbou a správou online obchodů na systému VirtueMart máme zkušenost již 10 let.

Nabízíme nejen správu eshopů VirtueMart a jejich aktualizaci, ale také úpravy a rozšiřování funkčnosti, řešení různých problémů, importy produktů z XML feedů i jiných formátů, instalaci platební brány, export produktů na srovnávače zboží nebo kompletní SEO pro váš eshop.

 
5.00 z 5 - 1 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Vytisknout