gynome homepage1Na tvorbě webu jsem spolupracovala s Mgr. Milošem Bukáčkem, který dostal za úkol celý projekt koordinovat. Navrhnula jsem novou strukturu a rozložení ve formě wireframů a společně jsme našli zlatou střední cestu, jak původní poměrně košatý web zpřehlednit.

Gymnázium by se také rádo se svým novým webem zapojilo do soutěže školních webů scoolweb.cz, a v designu jsme se pokud jde o styl inspirovali vítězi předchozích ročníků. Předchozí webové stránky gymnázia byly bílomodré s obrázkovým pozadím dřevěné desky, jak je vidět ze screenshotu v galerii níže. My jsme se rozhodli jít cestou bez pozadí, a naopak využívat více autentických fotek z akcí pořádaných gymnáziem, které jsou často hodně barevné a tak by obrázkové pozadí působilo rušícím dojmem.

Oproti původnímu webu jsme zapracovali více na vzájemném prolinkování obsahu - zejména stránek předmětů, učitelů a dokumentů. Zaměstnanci získali své osobní stránky, kde lze najít nejen informace o nich a kontaktní formulář směřovaný do jejich emailové schránky, ale také přehled jimi publikovaných článků.

Z technické stránky jsou tyto webové stránky zajímavé díky využití celé řady rozšíření pro redakční systém Joomla:

  • Kalendář akcí jsme vytvořili s využitím komponenty a modulu VJ Calendar, a je napojený na kalendář Google spojený s několika účty pro rozlišení typů událostí v kalendáři, který je zobrazen jak ve formě modulu na úvodní stránce vpravo nahoře, tak v samostatném interaktivním kalendáři přístupném z menu Aktivity.
  • Nabídky byly vytvořeny pomocí našeho oblíbeného modulu a komponenty Maximenu CK.
  • Pro slider s posunem obrázku na úvodní stránce  jsme použili modul Hot Joomla Zoomer.
  • Novinky po celém webu zobrazuje modul BT Content Slider, díky kterému jsme vyřešili problém s různě velkými obrázky u článků - modul si totiž vytváří vlastní miniatury v nastaveném poměru stran bez ohledu na orientaci a velikost původního obrázku. 
  • Pruh s úspěšnými absolventy jsme zobrazili pomocí modulu HexSys Article slider.
  • Pro anketu jsme využili komponentu a modulu Sexy Polling
  • Záložek na kontaktech a v obsahu stránek jsme docíli pomocí pluginu Tabs od Regular Labs.
  • Kontaktní formulář vyjíždějící z boku je vyladěný pomocí modulu Ajax Popup Contact Form.

Screenshoty z webových stránek Gynome.cz

Gynome Gynome Gynome Gynome Gynome Gynome Gynome

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá