unknown column searchable in where clause maly

Aktualizovali jste svůj eshop Virtuemart na verzi 3.2.4  nebo vyšší a nyní se vám místo stránky kategorie zobrazuje stránka s chybou 1054 Unknown column 'searchable' in 'where clause'? V tomto článku vám poradím, jak tento problém vyřešit.

 

Na tento problém jsem narazila na dvou internetových obchodech Virtuemart. U prvního pomohlo aktualizovat tabulky Virtuemartu a to tak, že:

1. Jděte do Virtuemart - Nastavení - Konfigurace - Konfigurace  a na záložce E-shop zaškrtněte políčko Povolit nástroje aktualizace a migrace?.

nastroje migrace

2. Poté jděte v levém menu Virtuemartu do Nástroje - Nástroje a migrace a tam klikněte na tlačítko Instalovat a aktualizovat tabulky:

instalovat aktualizovat tabulky

Pokud se vám nepodaří tento krok a  vyhodí vám to chybu s 000, máte v Globálním nastavení Joomla! zvolený starý typ databáze SPDO. Je třeba, abyste šli do Systém -Globální nastavení - záložka Server - v části Nastavení databáze nastavte typ databáze na Mysqli. Poté můžete zkusit znovu aktualizovat tabulky Virtuemartu nebo ho zaktulizovat na nejnovější verzi, kterou si můžete stáhnout na stránkách Virtuemartu.

Mohlo by vás také zajímat...

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!
Chcete se na něco zeptat?
1000 znaků zbývá