Text ve výsledcích hledání se liší od meta description

Máte webové stránky nebo eshop, pro které jste si nadefinovali určité meta description, a ve výsledcích se zobrazuje něco dočista jiného? V tomto článku vám prozradím, čím je způsobeno, že si vyhledávač zvolil nějakou z textu stránky a zobrazuje tu místo meta description, který jste si sami nadefinovali.

Jak Google generuje popisek pod odkazem na stránce s výledky hledání (SERP)

Pokud nemáte u webové stránky vyplněn popis stránky (meta description), nebo se tento popis webové stránky (meta description) nezdá Google dostatečně vypovídající o obsahu stránky (relevantní k obsahu webové stránky), vytvoří si z textu webové stránky svůj vlastní popisek, tzv. snippets. Tento popisek ale může být vytržený z kontextu a působit spíše odpudivě, než aby lidi nalákal ke kliknutí na odkaz vedoucí na vaše webové stránky.

Proto je důležité dát si záležet na textu meta description a informovat návštěvníky o obsahu stránky sami namísto toho, aby za vás rozhodoval robot.

Jak správně vytvořit popisek (meta description)

Ideální popisek webové stránky (meta description) má max. 155 znaků včetně mezer. Pokud zvolíte delší, Google jej stejně ořízne.

Popisek je to, co motivuje kromě textu odkazu (meta title stránky) uživatele ke kliknutí na odkaz. Proto je důležité, aby jste jej formulovali lákavě, ale přitom by měl obsahovat klíčová slova, která jsou obsažena v textu webové stránky a to v dostatečné míře. Tak se může stát, že popisek zcela nekoresponduje s obsahem stránky, a Google Vám jej nahradí vlastním popiskem, který už tak lákavě nevypadá. Pak vám nezbývá než zakázat vytváření popisků Googlu vložením meta značky googlebot nosnippet do hlavičky webové stránky, viz níže.

Jak zakázat zobrazení snippet

Může se stát, že zobrazovaný popisek - snippet - neodpovídá již obsahu Vaší stránky nebo ho prostě nechcete zobrazovat, ať již dočasně nebo na trvalo. Pak je třeba vložit do hlavičky webové stránky (mezi tagy a meta tag - googlebot nosnippet:

Google

0 z 5 - 0 hlasů
Děkujeme za hodnocení. Pokud se vám článek líbil, budeme rádi, když jej budete sdílet dál!

Vytisknout   E-mail